EOW – Rõuge (4.07.2017)

Kui orienteerumise MM vabatahtlikuks registreerimise magasin maha ja EOW radadele registreerimise samuti, siis vähemalt OPEN rajad ootasid mind. Valisin OPEN3 – keskmiselt pikk ja tehniline oma 10 KP.

P7040357.JPG

Lisalegend käele (nii mugav) ja rajale. Esimesse punkti minnes oli rahvast siin ja seal ning juba 300 meetrit enne punkti hakkasin ma seda otsima. Loomulikult külastasin ka kõiki silma jäänud punkte.

Teine punkt tundus nii kaugel ilma minu jaoks ühegi loogilise teevalikuta. Liikusin siis otse lagedani ning kuna ma lõpuks paiknesin suhteliselt lageda ülemises otsas, siis otsustasin  majast ülevalt mööda minna ja kasutada järgmist elektriliini läbi soise metsa minekuks. Mets oli soine ja kohe mõnuga. Teeni ma jõudsin, nati ka jõin ja siis mööda teed punkti.

Kolmas ja neljas punkt täitsa tulid. Plaanid olid küll teised, aga liikumine ja reaalne maastik tegid muudatused või otsustusvõimetus õiges kohas sundis suuremale ringile kui alguses plaanitud (4 KP liikumine, aga vähemalt ma teadsin kus ma olen). Samuti harrastasin ka seisakuid, et ikka kontrollida.

Capture.JPG

Viienda KP plaan oli ka paigas ning teostus kuni teise elektriliini alt suuna panemiseni toimis ideaalselt, aga siis läks asi lappama, kohe nii lappama, et kuigi püüdsin ennast kaardile saada ronides lagendiku (arvasin, et tegemist on lagendikuga, aga tegelikult oli poollage kõrgemate puudega) äärele korduvalt, siis paika sain teiste kaasvõistlejate abiga. Olin ennast nii 300 meetrit kõrgemale keerutanud. Kodus GPS joon näitab, et kohe algusest läks suund korralikult metsa, aga ma lihtsalt imeliselt suutsin kaardi ja maastiku omamõistuses klappima kujutada, aga 29m hiljem oli punkt käes 🙂

Edasi läks natukene paremaks. Millegi pärast tundsin ma tungi, et isegi kui minu punkt on mäe otsas, siis kõik lohus olevad nähtud punktid tuleb ka üle kontrollida ja siis pettuda, et number ei klapi. Samas lahe oli looduses, kohe lopsaks looduses pusida ning mõni raja valik mulle täitsa meeldis ja tundus ka hiljem kodus asjalik. Aga et ma liiga enesekindlalt metsast välja ei saaks, siis 10 KP asemel leidsin ikka finiši ning ka siis avaldus see sama tung kontrollida ilmselgelt valet asja.

EWO.jpg1h28m42s ja 5,73km hiljem oli asi tehtud. Mõnuga rüüpasin välja teenitud vett ja kõmpisin MM osalejaid ergutama. Ulmeliselt kiired ja osavad nad ikka on.

Rubriigid: orienteerumine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s