Valgamaa orienteerumiskolmapäevak – Kirikuküla (31.08.2016)

Ei tea kas kunagi saabub aeg kui ma starti minnes ärevusest otsi ei anna?  Õli valas veel tulle, et tegemist oli Valgamaa suundorienteerumise tavaraja meistrivõistlustega. Sel korral veel enne kui ma autoga kohale jõudsin süda põksus ja peake ärevalt mõtles, et ma ikka kõik punktid normaalselt leiaks ja oma tavapäraseid otsingupoognaid ei teeks. Korra isegi mõtlesin, et ehk peaks punktid unustama ja lihtsalt distantse läbima hakkama ehk suudab süda siis rahulikumalt starti nähes käituma. Aga kui ma võistluse 27 minutil ca 700meetrit pidin mööda teed liikuma, siis tundus see ilmatu piin ja rõõmuga ronisin metsa punkte otsima. Seega rajaks oli N21 (R214 KP ja 5 km).

Start. Kuigi maastik oli selline rahulik, siis kaart oma 2,5m kõrgusjoontega (tavaliselt h=5m) nägi suhteliselt sigrimigri välja. Ja nii kiirest pilgust ei piisanud, vaid ikka korralikult ajasin järge ja seisatasin, et uurida kas on see muhk või lohk. Elu on õpetanud, et võta hetk ja vaata kaarti. Esimesed neli KP läksin suunaga ning lugesin samal ajal ka lohke ja muhke. Toimis. Ka 5 KPsse plaanisin suunaga minna, sest enne sihti väga ei tajunud, aga järsku olin igati korralikul sihil ja Liivi seisis sihtide ristil nagu hõikaks, et tule tule. Läksingi ning lubasin isegi mõne jooksusammu endale seal sihil. Kui aeg oli metsa murda, siis lugesin taas maastiku konarusi. 5 KP ja 6 KP olid just seal, kus pidid olema. Igati lahe nii.

7 KP oli nii kaugel. Plaanisin suunaga minna, siis mõtisklesin mööda sihti minna ja lõpuks  jalad viisid ikkagi suurele teele. Proovisin siis joosta, et oma ringi valikut õigustada, aga ei suuda ja oska vaimselt ma suurtel teedel joosta. Nii raske. Aga kui ma sain 7 ja 8 KP juures metsateedele ja sihtidele, siis oli hoopis teine tera ning võisin oma jalgu küll tempoga 11 km/h liigutada.

9 KP(40) oli kummaline. Mööda teed lipati must mööda ja ergutati, et ma ikka liigutaks. Liigutasin ennast sihini, panin suuna ja asusin minema. Läksin ja ühed mu ees kammisid nati must paremal ja siis korrigeerisid suunda mu eest läbi ja ma jätkasin minekut, siis sama ergutaja tuli vastu ja asus vasakule kõrgemale miskit otsima ja ma läksin edasi otse punktile pihta. Ja varsti tulid ka nemad. Siis ma tundsin, et mulle täna vist sobib. Teised kadusid mu silmist niuhti. Panin suuna 10 KP ja avastasin ennast Valgamaa kohta ikka ilusast metsast. Mõnus oli kuni hetkeni kui olin kõhuli ja mõni sentimeeter oli püstine roigas mu näost. Aitas nautimisest ja unelemisest, keskenduda oli vaja.

Suund ja maastiku kumerused ja nii 10, 11 ja 12 KP tulid. 13 KP oli ka kohe kohe tulemas, aga siis hakkasin sisetundega lööma ja tegin mõneminutilise auringi seal metsas ikka ära. Minu õnneks, et suur tee kohe risti ees ja sain suhteliselt kiiresti oma rännaku ära lõpetatud. Veel 14 KP sihi ristil ja tehtud.

2016.08Kirikuküla

Rajal oli 1h09m06s, leidsin kõik punktid, osad ka lausa läbisin. Liikusin kella järgi 6,54 km ja süda tiksus 170 lööki minutis ja viimastel meetritel lippasid jalad välja numbrid nagu 15,1 km/h. Lõpu paberilt vaatas vastu N21: 1 / 1. Minu töö oli tehtud, vaatab mis teised teevad. Hetkel istun tulistel sütel ja ootan tulemusi.

Mõnus vaheldus Kiigemäe sarnastele päevakutele ja nati usku endasse enne laupäevast Eesti MV tavarajal.

Täiendus. Nagu kiuste jätkuvalt tulemusi ei ole. Kui tavaliselt on tulemused sama päeva ööseks üleval, siis nüüd ka kaks päeva hiljem vaikus. Piinavad :).

Täienduse täiendus. Jätkuvalt piinavad kodukal, aga valgamaasl.ee lehelt pdf ütleb, et ma olen Valgamaa meister suundorienteerumises tavarajal. Seda ei juhtu just iga igapäev (loe: seda ei juhtu kunagi), seega juhuuuu ja pidu-pidu. Ootamatu küll, aga mis seal siis ikka lähen piposse peole ja asun uuesti sokke ootama :):):)  Kui kodukal info, siis uurin mida teised metsas tegid ja loodan, et pdf ei valetanud 😉

Täienduse täienduse täiendus. Aitäh vihjete ja selgituste eest. Senine kodukas ei hakka enam uut infot sisaldama, sest hot.ee lõpetas tegevuse. Värsket päevakute infot saab kiigata siit. Paistab, et pdf ei valetanud ja ma jätkuvalt meister :). Samas etapi ajad ei näidanud mu imelist osavamaks ja kiiremaks muutumist, vaid seda, et olin keskmik, aga stabiilne.

Rubriigid: kompassiga metsas, orienteerumine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

5 Responses to Valgamaa orienteerumiskolmapäevak – Kirikuküla (31.08.2016)

  1. Anonüümne ütles:

    Vihjeks: valgamaasl.ee ja tulemused.

  2. Anonüümne ütles:

    Selle hooaja lõpuni on valgamaasl.ee lehel kaust orienteerumispäevakud, seal on ka etapiajad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s