Paljust, aga lühidalt

Elu ikka järjest ägedamaks läheb. Teha saab, pingutada saab, eksida saab, kogeda saab ning saab ka kõike nautida. Kuigi siin puhub juba pikalt tuul, siis Kalendri leht vihjab, et rajale ma ikka veel jõuan. Ja nüüd kõik lühidalt.

Otepää orienteerumise meistrivõistlused (9.10.2016)

Kuigi II koha medal riputati kaela, siis reaalselt otsisin, otsisin ja veelkord otsisin. Lisaks veel eksisin ka korralikult teel 7 KP ehk ronisin lõikel läbi võsa vale poollageda mäe otsa. Ning kuna lõpp oli kõik ülesmäge, siis aju mäletab ainult kui raske oli. Süda tiksus nii usinalt, et pulsikella rakendusel ei jätkunud enam tsoone 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

XV KoKu jooks (15.10.2016)

Esimest korda ja tahaks veel. Võistlus on meeskondlik ja paariliseks mõnusalt minust natukene tugevam. Ja nii sai rõõmsalt pea 4h metsas usinalt liigutades veedetud.

KoKuPunkt.JPGKui kaardid suutsid alguses segadusse ajada, siis peatselt asi toimis kuni hetkeni, kus lihtsalt punkti otsingul 30 minutit koos teistega metsas eksisime. Õnneks edasine normaliseerus uuesti.

MihkelJärveoja_IMG_3963Pildi “Metsakunnid õnnelikena finišis” autor on M. Järveoja.

Libahundi jälg – Kallavere (22.10.2016)

Nii külm oli, et kui ma enne starti auto juures küsisin luba kõik oma vammused endale selga ajada, siis isegi imelikult ei vaadatud. Reaalsuses võtsin ennast kokku ja koorisin talvevammused seljast ning kui piisavalt kiiresti liigutada, siis täitsa ok oli. Aga tahtejõudu kulus kuhjaga.

Rajaplaneerimine. Tahtsin kindlasti merd näha ja seda nati jäätunud, tuulist merd mulle ka võimaldati. Alguse suund sai paika, lõpu osas oli võimekuse kahtluseid ja jätsime lahtiseks.

p7050361.jpg

Stardiülesande fotodel kujutatud kohtade leidmise lahendasime viisakalt.

DSC_0045.JPGPildi “Kristi kerge ja lendlev samm stardiülesande lahendamisel” autor on Tiiu Mägi.

Üldse olime ülesannetel osavad. Ma liikusin kõrgustes puude vahel imeliselt.

DSC_0132.JPGPildi “Lisaülesanne – esimesed sammud köiel tantsijana” autor on Tiiu Mägi.

Kaaslane lausa lendas süstaga.

PA220064.JPG

Ka murumängud olid täitsa edukad.

DSC_0149.JPGPildi “Murumäng Aja pall auku” autor on Tiiu Mägi.

Ja metsas söögilaua ääres lustisime korralikult.

DSC_0150.JPGPildi “Punkti 85 Hashhouse” autor on Tiiu Mägi.

Ja kui mina lõpututest mäkke ronimistest tundsin, et  ma enam ei suuda, siis kaaslane võttis rehvi ja mäe otsas ta oligi. Tema õnnetuseks käskisid kohtunikud ka minul võistluse 5h22m sinna oma väsinud jalgadega ronida, sest muidu punkte ei anta.

DSC_0096.JPGPildi “Veeretame rehvi alguses mäest üles ja siis alla tagasi” autor on Tiiu Mägi.

Rajal olin peaaegu viisakas. Kui jõudsin, siis jooksin ja kui ei jõudnud, siis käisin. Plaani täitsime ja süües kasvas isu ehk kaardi all keskel ühendasime usinalt punkte. Ma alustasin võistluse neljandal tunnil lõppu minemisest rääkimist, aga kaaslane arvas, et jõuame ja nii neid punkte lisasime. Ja kui ma veel täitsa lõpus poetasin, et kui ta väga soovib, siis võime ka kaks kahe punktist punkti võtta, siis rõõmuga lisati kolm. Ja kui me siis lõppu 1m7s hilinesime, siis imestati, et kuidas ma tõesti joosta ei jõua, sest kustunud inimese kohta olin liiga rõõmus ja vähe vinguv sel hetkel 🙂

Numbritest. Rajal viibisime 6h01m7s. Läbisime linnulennult 24,42 km, kella andmetel 35,07km. Kogusime kokku 143 punkti, millest 2 kaotasime, sest ma ei jõudnud jalgu piisavalt kiiresti lõpus liigutada. Olime 28 meeskond 161st. Segade hulgas 10 (89). Kui kaaslane oleks naine olnud, siis oleks saanud poodiumi kolmandale kohale ronida.

Talv

Talverõõme sai kuhjaga nautida. Murdmaad minimaalselt, aga mäel tunde seista. Minu seisutunnid premeeriti suhteliselt kõikide üllatuseks 3. märtsil Eestimaa Talimängudel naiste lumelaua slaalomi kolmanda kohaga.

P3050085.JPG

Ja siis arvasin, et olen ka suuremate mägede vallutusteks valmis. Mäed olid vahvad ja mõnusad, aga kõik need mägiteed, õõtsuvad tõstukid võiks olemata olla.

P3200100.JPG

Tartu rogain (1.04.2017)

33772267086_7dc12d527e_o.jpgPildi “Üks meeskond ja ainult kolm soovi rajaplaneeringus” autor on A.Toome.

See on veel see hetk, kui rajaplaneerimise sisendiks oli 15 km ja käimine. Mina tahtsin kagust punktid korjata, teine tahtis kohti, kuhu veel ei ole sattunud, ja kolmas sportlikult liigutada.

P7050360.JPG

Stardis nõustusin natukene ka jooksusammuga, sest  külm oli ja noh nende kagu punktide nimel.

33813076455_a7a8e1f8ff_o.jpgPildi “Me koos teistega Tartu Rogaini stardis” autor on A.Toome.

Punktid läbisime ning kui liiga pikalt käima olin ennast unustanud, siis tundsin kerget kätt seljal ja sammu vahetus tuli. Ning kuigi ma Lõunakasse ei tahtnud, siis seal me käisime ning kuigi peale viimast punkti (22) oli mul sihiks finiš, sest viimasel ajal on kuidagi trahvid teemaks tulnud, siis koos jäätise lubadusega lisandus veel  aparaaditehase punkt. Aga 2h58m27s olime lõpus.

33773079756_bbd2177963_o.jpgPildi “Tartu rogain – tehtud” autor on A.Toome.

Numbritest. Läbisime 21,67km. Kogusime 77 punkti ja olime 73 meeskond 102. Segadest 28s 44st. Kuigi lõpus nägin ma välja just selline, siis tegelikult oli mõnus liigutamine. Kui ma norisin, et mis 15 km ja käimisest sai, siis arvati, et mu visuaalist võiks eeldada jooksmist ja sõnad ei jõua kuhugi 🙂

Jüripäeva seiklusrännak Pühajärvel (22.04.2017)

Alati kui me koos rajal oleme, siis ilm on selline hmm natukene karmim. Saime vett, lund, tuult ja päikest.

Photo0010.jpg

Rajaplaneerimine. Kui tavaliselt valid kaardi piirkonna, kuhu minna, siis sel korral ühendasime kõik kaardil olevad punktid. Arglikult ja lõppu keeramise võimalustega, aga KÕIK.

P7050361.JPG

Rajal olid nii nuti- kui ka väepunkte. Väepunktides sai jõu- ja ilunumbreid näidata ning nutipunktides pidi nutikas olema. Asusime kiirelt minekule, et 3h24m31s hiljem oma aeg kinni panna. Kogusime kõik punktid, mis saada oli võimalik ja võitsime. Täiesti uskumatu. Tegelikult oli veel üks meeskond, kes oli meist kiirem, aga nad eksisid Jüripäeva kommete juures ehk võidu määras võistluse üks esimesi punkte, kuhu ma veel meestega samas tempos suutsin joosta. Seal me koos olime ning ma kõvasti ja rõõmsalt jagasin oma teadmisi (ma ikka tudeerisin neid kombeid eelmisel päeval), aga ju ma ei paistnud piisavalt usaldusväärne.

Tegelikult on see võit ikka veel uskumatu ja suured kiitused kaaslasele, sest ilma temata ma ikka veel tõstaks neid tikke või üritas puu otsa ronida või jalutaks rohkem.

Otepää lahtised MV orienteerumises (17.05.2017)

20170616_175840.jpg

Vot selline vahva tegelane on mu saatjaks kõikjal, ka päevakutel. Tuleviku unistustes on ta tubli ja kuulekas orienteerumise koer. Punkte mu eest ta leidma ei pea, aga rahulikult ilma teiste peale haukumata, teiste või metsas suunas jooksmata võiks hakkama saada. Hetkel töö käib. Kui peaks metsas selline valge vastu jooksma ning kuigi ta on hästi sõbralik, lärmakas ja mänguline, siis parem oleks kui tast lihtsalt välja ei tehtaks.

P7050359.JPG

Ka sel päevakul oli kaasas lisaks pisematele. Tegime kambakesi oma R4 raja läbi ja siis hakkas kripeldama. Viisin kaaslased  koju ja tulin ise tagasi, sest ikkagi kohalik MV. Sel korral punktid läbisin, aga vot joosta ikka ei jaksa. Samas auväärne kolmas koht.

Tartu ÖÖRogain (3.06.2017)

34955881412_c906143a12_o.jpgPildi “Metsakunnid koos teistega Tartu ÖÖRogaini stardis” autor on A.Toome.

Ma särasin stardis nagu pühademuna, sest ma olin stardis. Kõik plaanimajandus ja logistika loksus paika.

34956221212_818025375f_o.jpgPildi “Metsakunnid punkte ühendamas ehk rajaplaneerimine käib” autor on A.Toome.

Rajaplaneerimine oli muhe. Tugevad ja kiired me ei ole ning need sillad seal Tartus on nii pikad, et teisele poole Emajõge me ei läinud. Päripäeva asusime punkte ühendama.

P7050358.JPG

Rajal vähemalt endale tundusime täitsa osavad. Punktid tulid ja ainult paaris kohas seisime aiaga silmitsi ja läksime tagasi. Punkti 38 ümbrus ja kaart tekitasid nati segadust, aga see eest 57 ja 55 tulid imeliselt ning 52 punkti juures mõistsin, et tegelikult tahaks ikka linna tänavatelt ära metsa.

Lõpus võtsime kõik varuks jäetud punktid ja kui juba arvasime, et las see 28 seal olla, sest aeg ja aiad, siis reaalselt kõndisime kuidagi pimedas teel finišisse talle otsa.

Numbritest. Rajal olime 2h58m26s. Läbisime 21,76 km ja kogusime 87 punkti. Olime 29 meeskond 59st ja segadest 10s (25st).

Valgamaa MV orienteerumises lühirada – Purtsi (7.06.2017)

Läksin puhtalt ÖÖRogaini emotsiooni pealt. Tahe oli suur. Stardis olin segaduses ja siis hakkasin minema. Sellist jooksusammu püüdsin siin ja seal harrastada. Mets oli ilus, kohe väga, aga pidevalt ekslesin. Suuri vigu ei teinud, aga punkte ka ei läbinud. Ikka kulged ja siis leiad punkti.

P7050362.JPG

Numbritest. Aega kulus 10 KP leidmiseks 26m43s. Läbisin 3.06 km. Saavutasin tubli kolmanda koha.

Vaikaselt, aga kindlalt on mu jalutussammu sisse mõni jooksusamm hakanud eksima tänu tugevatele kaaslastele. Ja mulle meeldib nii.

Rubriigid: Libahundi jälg, orienteerumine, Rogain, suusatamine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s