58. Eesti MV orienteerumises tavarajal – Kammeri (03.09.2016)

Kurb on olla.

Veel eile õhtul õppisin ma leppemärke ja piltlegendi. Veel eile õhtul ammutasin infot raja kohta. Vett täis sood ja kraavid, pehme pinnas, tuulemurrud, raske maastik – see kõik kõnetas mind, sest kiire ma ei ole ja jooksult võetavad punktid ei ole minu teema ning ma ei jõudnud ära oodata hetke, et 14:23 rajale tuisata.

Meie ulmeline logistika, et üks saaks Kammeris rajale, teine Haanjas ja mõned veel peole, nägi täitsa mõistlik välja kuni ühest nurgast hakkas kärisema öösel. Nüüd ma istun, lohutan ja vahest paitan kuuma pisikest pead ning soovin teistele mõnusat mässamist metsas.

Poleks uskunud, et nii kurvalt mõjub starti mitte jõudmine, sest olgem ausad võit ja auhinnad on kaugel, aga ju siis ikka on osavõtt tähtis :). Kasvatan siis sel aastal sedasi seda iseloomu ja küll ma jõuan järgmistel aastastel, sest 70 on veel piisavalt kaugel.

Täiendus. Uue sõna õppisin ka eile ära – TÜMA.

tüma11

1.adjpehme. a. (pinnase kohta:) pehme, soine. Tüma maa, pinnas. Ees on aurav tüma soo. Karjamaaks oli tüma raba. Tümad jõekaldad. Tüma orulamm ei kandnud ratsanikku. Rada läks tümaks. Maapind on muutunud tümaks poriks. Tümaks sõidetud tee. Vihm on tee tümaks leotanud. Põld on tümasid kohti täis. Viimaks pääseti tümast laanest kõrgema maa peale. Tundis jalgu tümasse kamarasse vajuvat. Mida kaugemale, seda tümam soo on. Pori, mis õhtul oli tüma, on nüüd kõvaks külmetanud. b. (muu kohta); ant. kõva. Hüva tüma liha. Varsti on kartulid tümad. Tümaks keenud herned, oad. Saapad olid head tümad astuda. c. (inimese kohta:); omadega läbi; lõtv (ja jõuetu); ebakindlate liigutustega. Poisid olid pikast jooksust tümad. On nii väsinud ja tüma, et ei taha rääkidagi. Mehed vihtlesid kehad tümaks. Varas on tümaks pekstud. Tambin su tümaks! Anname talle kere peale, teeme ta tümaks. Isa teeb pojal kere tümaks. Nad olid üsna tümad mehed, kui kõrtsist lahkusid. Keel oli tal juba täitsa tümarääkis ebaselgelt, keel oli pehme. Ütles seda üsna tüma keelega. d. järeleandlik, nõustuv. Teeb oma pisaratega kangemagi mehe tümaks. Tegi teise oma jutuga tümaks. Laskis ennast tümaks rääkida.
2.spehme, soine koht pinnases. Loom jäi tümasse kinni, on tümas kinni. Vaata, et sa hobusega tümasse ei vaju! Lehm on jalgupidi tümas. Ajab lehmi tümas taga. Traktor vajus tümasse. Jäi tümasse – vajus luupekseteni pehmesse savisse. Lehm tiriti köitega tümast välja.

Tark jutt on pärit siit.

Rubriigid: Mõtisklused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s