2. SSSM – 2. nädal (08.-14.06)

Erko, diplom ja ratas ning sokidJuba olemegi jõudnud seekordse SSSMi teise nädala lõppu. Kas teine nädal kulges paremini, kui võrdlemisi kehvade tulemustega esimene nädal? Kas võidutsevad vanad kalad või hoopis uued sssmlased? Kas näeme taas nulliringe? Kes sssmlastest on saavutanud võidu nurjatu ilma üle? Kes on ilmale alistunud? Kas mõni sssmlane on taas saavutanud mõne märkimisväärse koha võistlustel? Kes on kõige lähemal ihaldusväärsele karikale? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saame kindlasti vastuse käesolevast kokkuvõttest. 🙂

Sel nädalal ehib kokkuvõtet järjekordne kaader edukast osavõtust. Kaela küll ei riputatud meistri medaleid, aga osavõtu diplomi sai igaüks ning loosi teel isegi õnnelikumad mõned auhinnad 🙂 . Pildil siis Erko pärast Põltsamaa X Rattaretke koos diplomi, ratta ja vapustava outfitiga!

1001 Kerttu

Total: 0h

Töö, töö ja veelkord töö, spordiks polnud üldse mahti.

1011 Kärt

Total: 3h05m

Sportlikud saavutused:

 • orienteerumine – 03:05 (Piigaste teisipäevak – 01:33; Kirikuküla neljapäevak – 01:32)

Minu eelmise nädala tulemuste vabanduseks on halb ilm. Kuigi plaanisin paaril päeval tõsimeeli ka rattaga sõitma minna, ei saanud sellest vihma tõttu asja. Nii usin ma veel ei ole, et vihmaga õue roniksin. Mugavus ennekõike! 😉 Arvestades asjaolusid läks niigi hästi, et mul õnnestus osa võtta kahest orinteerumispäevakust, täpsemalt on nendest pajatatud meie blogi teistes sissekannetes.

Boonusena niitsin pühapäeval muru umbes poolteist tundi.. kuni hakkas taas sadama. 😦

1021 Kristi

Total: 4h56m

Sportlikud saavutused:

 • rulluisutamine – 1h15m (keskmine 161)
 • orienteerumine – 1h31m (keskmine 151)
 • ratas – 2h10m (keskmine 153)

Rattas sai nüüd ülepika aja taas kättevõetud, Põltsamaale sõidutatud ning Põltsamaa X Rattaretke starti viidud. See rattaretk on nagu pisikene traditsioon isa sünnipäeva pidustustes ning nii aastast aastasse sõidame koos perega (ema tavaliselt vaaritab toite kodus, et meil naastes oleks hea sööma hakata). Kui muidu on mu ratas pärit Põltsamaa rattalaenutusest, siis sel korral olin ikkagi täisvarustuses stardis: oma ratas, rattapapu, rattapüksid, täitsa sportlik tuulekas, kindad, prillid, kiiver. Välimuselt täitsa väärisin esireast startimist 😛 .

Marsruut selline kattega ja kruusa segu, aga väga hästi sõidetav. Tuul pakkus mõnusalt püsimist, ratta küljes olevad numbreid näitavad vidinad pakkusid võrdluse pinget ning samuti üritasin seda kõike sõidupealt jäädvustada. Ning 28km hiljem loositi mulle isegi auhind: päästevest 🙂 .

Veel enne koju minekut otsustasime ka Kuningamäe terviserajad üle kaeda. Turnisime seal kõige kõrgema kuhja otsa ning siis tulime mööda külge alla, väntasime mööda põlde ning jõudsime lõpuks ametlike radadeni. Esimene ring läbisime, teise tegime võidu. Ojaa…võidu on ikka täitsa teine tera. Ma vist varem polegi rattaga võidu sõitnud, aga siis kohe mõnusalt esimese tõusu lõpus jalad nati pakud ning pulss seal väga väga üleval. Ütleme nii, et huvitav kogemus oli ning julgusest on kõvasti kõvasti puudu, ikka kipun seda pidurit liiast käppima.

Kui eelmine nädal oli nulli nädal, siis sel nädalal lubasin, et tulgu vihma, aga ma lähen trenni. Reaalsuses tuli vihma päevadel kui ma trennis ei käinud. Et suvi päikseline oleks, siis kõik trenni!

11 Erko

Total: 1h30m

Sportlikud saavutused:

 • Rattasõit 30km 1:30

Boonuseks 4 korda sauna ja ujumishooaja avamine.

21 Madis

Total: 1h29m

Sportlikud saavutused:

 • T: Orienteerumine, Vääna-Jõesuu päevak, 6.7km rada. Käesoleva hooaja esimene orienteerumine minu jaoks.. sellele vastavalt veetsin metsas piisavalt aega, et SSSMi jaoks minuteid koguda. Läks 1h9min.
 • K: Seinaronimine. Reaalselt seinal ronimisaega vast 20min. Jällegi pärast pikemat pausi seinal, läks umbes sama “hästi” kui orienteeruminegi.

Aega kogunes sama palju kui eelmiselgi, aga läks natuke aktiivsemalt.

31 Martin

Total: 4h10m

Sportlikud saavutused:

 • orienteerumine – 01:55. Neljapäevak Kirikukülas. Sain 1. rajal kätte 17 punkti 20-st. Keerulise mikroreljeefi tõttu eksisin pidevalt ära.
 • rulluisutamine – 01:30. Testisin Tartu-Aruküla kergliiklusteed. Seal saab umbes 4,5 km järjest sõita ning ohtlikke laskumisi ja suuremaid ristmikke ei ole. Hommikul enne uisutamist ilmakaarti uurides tundus, et vihm oli Tartust mööda läinud, aga siiski hakkas poole peal sadama. Sõitsin siiski ka vihmaga edasi, kuigi uisud ei tahtnud märjalt enam hästi veereda. Tagasi raja algusesse bussiootepaviljoni jõudsin paduvihmas.
 • jalutamine (vihma käes) – 0:45. Panin paksu voodriga vesti selga, et külm ei hakkaks, ja üritasin paduvihma nautida. Kahjuks siiski vihm ei olnud enam piisavalt tugev.

41 Margus

Total: 9h07m

Sportlikud saavutused:

 • seinaronimine – 02:00
 • kendo – 01:30
 • orienteerumine – 01:37. Algas päris talutavalt, leidsin punktid ilusti üles, muret tekitas vaid see, et Arne mulle kuklasse hingas. 8. punkti juures tegin vea ja keerasin vale metsaraja peale. See viga koos järgnenud närvilise ringisahmimisega läks maksma umbes 15 minutit ja korraliku kaotuse Arnele.
 • rattasõit – 04:00 (koos puhkepausidega). Käisime Suurupis, 53km; avg 16,8; max 47 (vastutuulega Tabasalu mäest alla).

Boonusena pikk autosõit Pärnusse, toidumürgitus, orienteerumise radade analüüs ja pool tundi tõukerattasõitu. 🙂

51 Lauri

Total: 2h52m

Sportlikud saavutused:

 • 132 min – Harku järve jooks
 • 20 min ujumist
 • 20 min venitusi

Nagu arvata oli ja ka tulemused näitasid oli n 24 täielik kaka. 2 trenni jäi lihtsalt vahele kuna ei suutnud 3 sammugi järjest teha, ilma et puls 150 peale poleks karanud. Käisime lõuna eestis loodust nautimas ja nutt oli kurgus, et ei saanud sealsed künkaid vallutada.

61 Margit

Total: 8h06m

Sportlikud saavutused:

 • 1.5h rulluisutamine Kakumäel 10km
 • 01:35:49 orienteerumine
 • 5h rahvatants

Boonus:

 • 4h kahe aastase õepoja hoidmine paras koormus jalgadele (kes arvab, et 2 aastane paigal püsib, eksib rängalt) ja seljale (mitu korda jõuab 4 tunni jooksul pisikest põngerjat õhku tõsta/visata )
 • 2h saun

71 Piret

Total: 7h35m

Sportlikud saavutused:

 • seinaronimine – 02:00
 • rattasõit – 04:00
 • orinteerumine – 01:35 (N21B rajal Kloogal)
Rubriigid: 2. SSSM. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to 2. SSSM – 2. nädal (08.-14.06)

 1. Erko ütles:

  Rattasõit 30km 1:30

  boonuseks 4 korda sauna ja ujumishooaja avamine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s