1. SSSM – 10. nädal (23.03.-29.03.)

Uskumatu, aga selle pika maratoni lõpp on juba vägagi käega katsutav. Kõik alustajad on väga usinasti vastu pidanud need 10. nädalat (väikeste mööndustega) ning nüüd veel kaks päeva minna. Selline lõpuspurdi tunne kohe 😉 .

1. SSSM lõpuüritus. Teeme siia nimekirja, kes oleks tulijad ning siis saaks otsustada kuhu peale sportliku aktiivsust minek on. Kas vallutame mõne spa moodi veekeskuse või rendime väikese saunamaja ja tähistame edukat SSSM lõppu.

Muudatus. Kuna meie kõigi oodatud Karjalaskevõistlus jääb ära liiga paksu lumekatte tõttu, siis sportliku aktiivsuse kohal on taas mõtlemise koht. Nüüd on variante kaks.

1) Saadame lume teele ja võlume kevade välja ehk teeme viimase suusasõidu Tehvandi radadel. Rajad on korraliku kvaliteediga hoolimata kalendrist vastu vaatavale kevadele. Kel suuski endale ei ole, siis Kärt teadis rääkida, et neid saab ka laenutada. Samuti, kes sellel talve hooajal ei ole veel suuska alla saanud, siis nüüd oleks ideaalne võimalus.

2) Taaselustame kanuumatka Ahja jõel. Jõgi peaks olema rahulik ja sobilik sõitmiseks ning lisaks on imeilus loodus seal ümber. Matka pikkust saab varieerida vastavalt soovile.

Alaku hääletus (Variant 1 või Variant 2) ning rohkem hääli saanud tegevus toimub. Oma soovid tuleks edastada võimalikult ruttu, sest kui kanuutamiseks läheb, siis on vaja ka kanuud kuskilt kohale saada ning samuti on osalejate arvu meil tore teada.

Inimesed:

 • Kristi (kui terveks saab siis kohal, aga sportlikult aktiivne ei ole ka siis veel)
 • Kärt
 • Kerttu
 • Erko – ei tule
 • Mirko – ei tule
 • Margit – ei tule
 • Martin

Meenutades vahekokkuvõtet, siis osade inimeste vahed olid pisikesed, lausa mõned minutid vaid. Seega, kes esmaspäev-tesipäev ennast liigutab, siis nii kiiresti kui võimalik panna ka need liigutused kirja (hiljemalt 1. aprilli ööks). Aga meie selle nädala tegutsemine on järgnev.

1001 Kerttu

Total:

1011 Kärt

Total: oh

Taas nulliring 😦

1021 Kristi

Total: 0h

Boonused:

 • ühel päeval suutsin sudokude lahendamisest sõltuvuse tekitada ja siis selle ka ületada
 • ühel hommikul andsid kõhulihased köhimisest tunda 😛
 • puzzlet panin ka kokku.

Meie maratoni lõpp vajus mul ikkagi korralikult ära ning isegi esmaspäev ja teisipäev ei too sportlikesse aktiivsuse tundidesse muudatusi, kahjuks.

Paistab, et minu soov lumest viimast võtta ja siis sujuvat rattale ja rullile üle minna ei vedanud sel aastal välja. Samuti pean nukralt peeglisse vaatama, sest talvel raske töö ja vaevaga arendatud vaevu märgatavad jalalihased on taas kadunud. Aga nüüd ma tean, et see on võimalik ning nii kui terveks saan, siis spordirajad hoidke alt – alustan taas tasa ja targu. Ükskord saan ma tugevaks ja vastupidavaks nii kui nii 😀 !

11 Erko

Total: 1h30m

Sportlikud saavutused:

 • võrkpall – 1:30
Boonused
 • saun ja ujumine – 4h
 • piljard – 3h

21 Mirko

Total:

31 Martin

Total: 3h2m

Sportlikud saavutused:

 • jalgrattasõit 3:02. Avasin rattahooaja, sõites maanteel 44,52 km (Viljandi-Sultsi-Paistu-Holstre-Viljandi). Korra põikasin ka metsateele sisse, aga seal oli veel lumi maas ja üsna libe. Keskmine kiirus 14,7 km/h, keskmine pulss 137. Kuna sööki oli liiga vähe kaasas (35 g süsivesikuid on 3 tunni kohta selgelt liiga vähe, oleks pidanud 3 korda rohkem võtma), siis pärast söögi lõppemist hakkas ka hoog vaikselt raugema.

41 Margus

Total: 13h30m

Sportlikud saavutused:

 • Kendo: 12h (järjekordne kendolaager)
 • ronimine: 1h30m (SSSM viimastel päevadel)

51 Arne

Total: 3h42m

Sportlikud saavutused:

 • Jooks/sörk – 2×11+8km, 3:42

Kolmapäeval läks lõpp käest ära, sai natuke liiga tempokalt joostud. Pulss oli 163/175, 9km/h, nädalavahetuseks ei taastunud. Pühapäeval jätsin viimase jupi sootuks jooksmata. Loo moraal siis see, et mõistlik on pulsoka järgi joosta ja mitte üritada kiirust hoida.

61 Margit

Total: 9h30m

Sportlikud saavutused:

 • aeroobika 2h
 • peotants 1.5h
 • rahvatants 4h
 • tipikate seikluspäev (orienteerumine, jooksmine, ülesannete lahendamine) 2h

Boonused:

 • klubis tantsimine 1h (korralik kestvussport)
 • kõndisin jala ühistranspordi asemel 3x (1h)

71 Piret

Total: 1h30m

Sportlikud saavutused:

 • ronimine: 1h30m (SSSM viimastel päevadel)
Rubriigid: 1. SSSM. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

16 Responses to 1. SSSM – 10. nädal (23.03.-29.03.)

 1. metsakunnid ütles:

  Margus, me nupukesed viibisid jah häbitult kaua, kuid kahjuks olid meil tugevad tehnilised (inimeste näol) tõrked. Loodame, et need ajad ei saabu nii pea tagasi.

 2. metsakunnid ütles:

  Attensioon-attensioon. Karjalaskevõitlus jääb liiga paksu lumekihi tõttu ära (http://www.okvoru.ee/html/index.php)! Nüüd peame koos kiiresti välja mõtlema alternatiivse tegevuse! On kellelgi mõtteid?

 3. Kärt ütles:

  Mul tegelikult tärkas väike idee. Nimelt ei ole meie plaanidest üldse läbi jooksnud suusatamistrenni võimalus. Tehvandil aga on praegugi suusatamiseks suurepärased võimalused (suuski mitteomavad kodanikud saaksid suuski ka laenutada). Mida arvavad osavõtjad näiteks paaritunnisest suusatrennist Tehvandil (võtaks sellest talvest viimast)?
  Lahtine on ka see, mis hakkab juhtuma peale sportlikku tegevust.

 4. Kärt ütles:

  Või siis taaselustame kanuumatkaplaani? Nt Ahja jõel? See eeldab muidugi seda, kui kõik peavad meid kibekiiresti teavitama oma osavõtust (ja ka sellest, kas ja kui palju nad lisainimesi kaasa võtavad), et saaksime kanuud kinni panna. Samuti tuleks teavitada, kas kanuud soovitakse kahe või kolme peale.
  Kannumatka puhul peaks arvestama ka ca 250-300 krooni per nase.

 5. Kristi ütles:

  Mulle tundub, et kui üks lõunapoolne Metsakunn on rivist väljas, siis teisel ei tule ka liigutamine kohe mõtetessegi. Vot nii tihedalt oleme me juba seotud 😀

 6. Erko ütles:

  Sport:
  Ka ürituste sarjade korral tuleb arvestada, et alguses soojendus, siis veri ninast välja, ja lõpuvenitus.

  1,5h võrkpall.

 7. Kärt ütles:

  Jep.. lõunapoolsetel Metsakunnidel toimuvad kõik protsessid kuidagi hämmastavalt sarnaselt isegi siis, kui nad oma plaane ei sünkroniseeri. Nüüd on mul vähemalt vabandus olemas, miks mul kaks nullinädalat on olnud – ikka sellepärast, et Kristi oli haige ja temal olid ka nullinädalad. 😀
  Nüüd lõpuüritusest. Mina hääletan suusatamise poolt.
  Peale suusatamist võiks teha Tehvandil väikese sauna ning seejärel siirduksime ehk kõik koos kuhugi välja sööma?

 8. Margit Turro ütles:

  10.nädal (23.-29.märts)
  aeroobika 2h
  peotants 1.5h
  rahvatants 4h
  tipikate seikluspäev (orienteerumine, jooksmine, ülesannete lahendamine) 2h

  boonused
  klubis tantsimine 1h (korralik kestvussport)
  kõndisin jala ühistranspordi asemel 3x (1h)

  Kas lõpuürituse kuupäev on paigas? Kui kuupäev mulle sobib, siis eelistaks kanuumatka, kuid ka suusatamise vastu pole midagi 🙂

 9. Margit Turro ütles:

  Kui 4.aprill on kindel lõpuürituse toimumise aeg, siis pean kahjuks tõdema, et ei saa osaleda.

 10. martin ütles:

  10. nädal:
  * jalgrattasõit 3:02. Avasin rattahooaja, sõites maanteel 44,52 km (Viljandi-Sultsi-Paistu-Holstre-Viljandi). Korra põikasin ka metsateele sisse, aga seal oli veel lumi maas ja üsna libe. Keskmine kiirus 14,7 km/h, keskmine pulss 137. Kuna sööki oli liiga vähe kaasas (35 g süsivesikuid on 3 tunni kohta selgelt liiga vähe, oleks pidanud 3 korda rohkem võtma), siis pärast söögi lõppemist hakkas ka hoog vaikselt raugema.

  Lõpuürituse kohta:
  Kuna kanuuga saab Võhandu maratonil piisavalt sõita, siis ma eelistaks suusatamist, kui saab kohapeal suuski rentida. Prooviks seekord klassikastiili.

 11. metsakunnid ütles:

  4. aprill on kindel toimumise kuupäev.
  Väga kahju Margit, et sa ei tule, sest vaadates sinu sportlikult aktiivsuse tunde ja nende stabiilsust, siis sinult oleks küll ja veel õppida 🙂 .

 12. Margus ütles:

  10. nädal:
  * Kendo: 12h (järjekordne kendolaager)

 13. Margus ütles:

  Lõpuürituse kohta seda, et mina ja Piret oleksime tulemas ja meie eelis oleks kanuutamine.

 14. Erko ütles:

  Boonuste alla paluks arvestada:

  saun+ujumine 4h
  piljard 3h

 15. Margus ütles:

  Mis puutub 9. nädalasse, siis minu varasem kommentaar käis tegelt jah 8. nädala kohta. Aga selle te panitegi vist õigesti kirja.

 16. Kerttu ütles:

  Minu hääl läheb suusatamisele.

  Sel nädalal sportlikke tunde juurde ei tulnud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s