Maraton

Maratoni läbimine on miski, millest ma kunagi ei ole unistanud ja isegi mitte soovinud, aga see kõik muutus hetkel kui ma sattusin siia lehele. Eesti Maastiku Maraton 42k on oma kirjelduselt nii lummav, et lausa piin on ennast mitte starti kirja panna, aga mu mõistus üritab tugev olla. Seda ma tõesti tahaks kogeda. Ma tõenäoliselt ei jookseks, aga suure tõenäosusega roniksin iga torni otsa, mis teele jääks. Ma kindalt ei oleks esimene, aga ma annaksin kõik, et enne kontroll aega Aegviidus olla. Ja kui nii veel toetada Eesti seikluspordi esindamist maailmakaardil, siis puhas rõõm. Nüüd surun pöidlad ja varbad pihku, et tervis taastuks ja järgmine aasta ka korraldatakse, sest siis läheks nautimiseks.

raba-Pilt on pärit Eesti Maastiku Maratoni 42k lehelt.

Kel sel aastal tervist jagub, siis 11. oktoober kell 11:00 Kõnnus stardijoonele.

Tõeline maastiku maraton, mille rada viib Sind läbi Eesti kaunite ja puutumatute metsade ja rabamaastiku. Samavõrra, kui jooksuvõistlus, on see ka ekspeditsioon läbi Eestimaa suurima asustamata kõnnumaa. Rada algab Lahemaa Rahvuspargist ja lõpeb Kõrvema Maastikuala keskuses Aegviidus. See jooks ei ole kartlikele. Katkestamine ei ole võimalik. Kord stardijoonel, pead maksku mis maksab jõudma omal jõul finishini. Tasuks on kõige erilisem saavutus ja mälestused, mida Eesti loodus pakkuda võib.

Maastiku maratoni rada kulgeb valdavalt kitsastel metsaradadel ja pinnasteedel, kuid esineb ka ebatasaseid ja alustaimestikuga lõike, mis panevad vaimu tõsiselt proovile. Raja kergeimad ja ühed ilusaimad lõigud on Viru Raba ja Kõnnu Suursood läbivad laudteed. Kõrgustevahed ei ole Eestile kohaselt suured ja need moodustuvad põhiliselt põhiliselt järsuservaliste jõeorgude ja ooside ületamisest. Rada on tähistatud lintide, noolte ja RMK matkaraja tähistega. Kõik osalejad saavad alla laadida raja GPS andmed. Rada on avatud 7 tundi, mis tähendab, et seda võib läbida ka hoogsa matkana.

Rubriigid: Mõtisklused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Maraton

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s