Metsasõbrad multisport – Kooraste (22.05.2015)

Ülilahe viis veeta reede õhtut. Tõsiselt heameel, et selliseid präänikuid korraldatakse ja korraldajad olid super ilma ka võlunud. Kui viimased stardid on olnud sellised mõnusad jalutused, siis sel korral olin ma meeskonnas selgelt nõrgim lüli ning mälu veel mäletab 2011. aasta xDreami etapist, et ei ole mitte kerge olla meeskonna nõrgim. Seega natukene ärevusega seda kõike ootasin, aga härrad olid härrad – eest ära ei jooksnud, kanuud kummuli ei keeranud ja rattal togisid mind ikka lõpu poole.

2015StardisSealTagareaasPilt “Metsakunnid stardis – seal tagareas” on pärit siit.

Orienteerumisjooks. 17:30 saime võimaluse haarata kaardid ja jalgsi minna 8 KP otsima. Kui ma tavaliselt kõnnin, siis sel korral pidin ikkagi jalad tagumiku alt välja võtma ja jooksusammus neid liigutama. Esimesel kruusalõigul ei paistnud juba selja tagant kedagi, aga see selleks. Samas jooks ja kaardi lugemine mul väga kokku ei käi, sest pulss on punases ja kaart virvendab ees. Seega jälgisin suures plaanis kus oleme ja kuhu minek, aga peamiselt ikka üritasin järgi hoida ja usaldasin härrade tööd. Aga juba teise punkti minnes oli meil teekonna suhtes erinevad nägemused. Nemad rääkisid teedest ja natukene suuremast ringist, mina sihist, mis otse peaaegu punkti viib, nemad taas märjast soost ja mina arvasin küll soo piisavalt kuiv. Igal juhul jooksime ja arutasime kuni oli võimalus paremale keerata. Nemad tahtsid otse mööda teed jätkata ja mina tahtsin sihile. Härrad andsid järgi ja keerasime, aga kui raiesmik läbi, siis tuli välja, et ei ole teed ega sihti (me polnud veel sihi raiesmikule jõudnud, aga sellist pisi asja ma lipates küll ei jõudnud vaadata :)) ja pidime hoopis suunaga läbi soo minema. Kolmanda punkti leidmise au sain endale, aga juba neljandasse minek oli minu poolt absurd. Punkt on ca 100m kaugusel hästi joostavas metsas, aga ikka ronisin rajale ja siis veel mõtisklesin millisel rajal olen :D. Aga edasine klappis. Kasutasime teid ja üldiselt olid punktid lihtsalt asetatud. Numbrites: aega kulus 39m48s, läbisime 5,78km, olime 16. meeskond.

Kanuuorienteerumine. Lootsin küll istuda ilusasti keskele ja mõnikord aeruga vett paitada ning õhtut nautida, aga härrade mõtted olid teised ja taha tüürima mind pandi. Andsin endast parimat ja siis arvati, et must on rohkem kasu kui ma aerutada ei ürita ja lihtsalt tüürin, aga mu tüüritud sik-sakid neile ka ei meeldinud. Ma küll arenesin ja silmnähtavalt ka suund hakkas isegi suhteliselt otseks minema, siis 11. punktis mängiti kanuus massi paiknemine ümber ja mind suunati ette ja ulatati lahkelt SI-pulk ka. Kuigi härrad panustasid aerutamisesse korralikult, siis sellist lendlevat kergust me ei saavutanud, aga vaikselt nihkusime meiega koos olnud meeskondade eest ära. Me nägime küll ümber Kooraste Suurjärve jooksvaid inimesi, siis meie plaani mahtus ainult kanuutamine ja nii me kahe viimase punktiga kaotasime kogu oma eest nihkutud eelise. Numbrites: aega kulus 50m13s 10 KP võtmiseks, läbisime 5,36km, olime 15. meeskond.

Rattaorienteerumine. Olime raja olnud 1h34m05s kui rattaalast kõige viimastena minema saime, sest mul oli vaja riideid vahetada 🙂 ja lisaks veel peaaegu minekul mõtlesin veelkord ümber ja asusin jooksujalatsi asemel jalgrattapapusid jalga vahetama. Etteruttavalt võin öelda, et tark tegu. Kuna meil kaardialuseid ei ole, siis oma rattakaardi murdsin kokku ja surusin sügavale tasku. Rattaseljas ma nii osav ei ole, et kaarti ka asjalikult lugeda ning usaldasin härrade teevalikuid 100% ja sõitsin sinna kuhu kästi küsimusi küsimata. Ja ega muud üle ei jäänud kui jalgadele valu anda ja vändata. Teel 20. punkti panime teeotsast mööda ja siis tundusid need 20 meetrit tagasi minna nii pikk maa ja panime edasi ning siis ukerdasime nii 4-5 minutit tumerohelises olematul teel rattaga olematu kiirusega. Õppisime sellest ja siis minu arust kimasime, aga just minu arust, sest kui nad mu teele saatsid ja siis ise mingil hetkel järgi tõmbasid, siis tekkis küll tunne, et rong pani mööda. Kiiruste vahe oli ikka suur. Samas oli tore kui suurematel teedel minu mäest üles sõitmist sujuvalt toetati või ikka mäest alla hoog sisse lükati. Kui enamus rattaetapist nägime punkti minnes punktist lahkuvaid Kama 2 ja Kaljuveed, siis kuskil 25. punkti juures me neist möödusime. Eelviimast punkti võttes keerasime liiga vara paremale ja jõudsime Linajärve asemel Kõvvõrjärve äärde ja nii tuhiseti meist lendleva kiirusega taas mööda. Pärast leitud punkti andsime jalgadele valu ja lõppu põrutasime. Õnneks kohtunikud ikka küsisid kas ka 28. punkti võtsime ja oh üllatust – ei võtnud. Uurisime kaarti ja tegime selle kiire põksu ja lõpus me olime. Numbrites: aega kulus 1h08m37s 10 KP võtmiseks, läbisime 15,21km, olime 14. meeskond.

2015lopusPilt “Metsakunnid õnnelikena lõpus” on pärit siit.

Kokku viibisime rajal 2h38m38s, läbisime 26,34km ja olime 14. meeskond 17st. Suutsime lausa edestada ühte naiskonda, ühte lapsega meeskonda ja tehnilise rikkega meeskonda :D. Täpsemalt saab tulemusi vaadata siit. Kuigi ma pole ammu nii punases olnud, siis tore on ka mõnikord ennast nii liigutada. Ma küll enam ei suuda meenutada kuidas ma komistasin selle võistluse info otsa, aga mul on heameel, et ma seda tegin.

Kas selliseid salajasi ja muhedaid üritusi veel on?

Rubriigid: Stardid. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s