Seiklushundi Tartu Rogain – Tartu (3.05.2015)

Ma käisin Tartus Kärdiga punkte otsimas. Kuigi korraldajad olid superlux ilma rajal olekuks võlunud, mõnusa raja valmistanud, sõbralikult naeratavad inimesed rajale leidnud, abistavad ja lahkelt suunavad korraldajad valinud ja maitsva supi valmistanud, siis ikkagi kõige suurem rõõm oli kaaslasest, kellega koos sai rajal olla. Kahjuks peab ütlema, et Metsakunnid peaks vist sel korral disklahvi või mõne muu sanktsiooni saama, aga algusest.

Raja planeerimine. Ei tahaks ennast küll korrata, aga kuidagi raskelt edeneb viimasel ajal see raja planeerimine. Teadsime, et aega on 3h ja tõenäoliselt läbime ca 15 km, aga seda 15km oli ikkagi keeruline kaardile joonistada. Kuna tõmbas loodusesse, siis tekkis plaan minna jõeäärest Kvissentalini ja kuidagi Vahi kaudu tagasi. Seega plaaniks sai: 29-38-22-45-31-55(1h)-24 ja siis ehk punktid 35, 28, 25, 46, 43, 50, 44, 20, 42, 52, 26 mingis kombinatsioonis. Pikalt nuputasime Vahi surnuaia ümber paiknevate punktide mõistlikku võtmist, aga seda ei paistnud ja nii otsustasime vaadata jooksvalt 😀 Kuna taskutes on ruumi piiratult, siis jätsime kompassi ka autosse, sest kaarti vaadates tundus fotokas olulisem kaasa võtta 😉

StartPilt “Metsakunnid stardis” on pärit http://www.seiklushunt.ee

14:55 kogunemise stardialasse, kiire tere Piretile ja Margusele, meist kiire pilt, mille kahjuks väikesed kurjad jõud on kuidagi suutnud fotokast kustutada ning 15:00 start. Järgnes soojas kevadpäikeses jalutuskäik mööda Emajõe äärt laeva punktini ja nüüd kodust vaadatuna tundub, et tegime võistluse üheksandal minutil keelatut ehk läksime otse mööda rannateed ja siis trepist punkti 38. Korra isegi tekkis mõte, et ehk pole asi õige, aga avatud värav ja ka teiste meeskondade seal nägemine harjutas selle ja päikseline ilm kustutas meelest. Paistab, et läheb korraldajatele kirjutamiseks.

Punktid29-38Pilt “Metsakunnid rada planeerimas” on pärit http://www.seiklushunt.ee

Punkti 45 võtmine andis meile võimaluse kogeda ka loodust. Vahetult enne 45 punkti kraavi otsas turnides tekkis isegi mõte, et ehk ikka punktist mööda põrutanud ja juba suure kraavi juurde jõudnud ning lihtsalt liiklusmärki ei märganud. Kui selle liiklusmärgini jõudsime, siis aja muigama küll. Raske mitte märgata. Aga tagasiteel oli kuidagi keeruline seda rada märgata ja nii me turnisime seal padrikus püüdes kraavi ääres olla. Kuigi me norisime seda peaaegu olematut rada, siis me isegi ei tulnud sellele mõttele, et tegelikult me ei olegi rajal (kodus avastasin), vaid turnime lihtsalt mööda kraavi äärt. Metsakunnid on ikka igasuguseid asju looduses näinud ja kujutlusvõime on meil hea.

Kart ja 45

43 punkti legend „Suusatajate kodu“ ajas lootuse millekski üles ja kerge pettumus oli punktis kui tegemist oli lihtsalt ühe maja juures oleva punktiga. Jah, garaaži aknast paistsid karikad, aga oleks tahtnud miskit enamat 🙂 Nt pererahva tervitust, rõõmsat viibet või suusatamisele viitavat miskit.

Raadimõisa tornist lahkudes selgines meie mõtetes edasine plaan: 28-35-25-46-20-44(kui aega)-42-52-26(kui aega)-lõpp. Rõõmsalt edasi. Sel korral kulgesime peamiselt minu kunagise elukoha lähistel ja radadel, kus ma olin kordi ja kordi viibinud. Nii Kärt küll tassis kaarti käes, aga pilku ta sinna väga ei visanud ja oli mu kõikide rajavalikutega nõus. Kõik punktid juba kaugelt särasid ja kutsusid meid, kuidagi harjutamatu oli neid nii kergesti leida. Ju linna rogaini võlu. Pool tundi enne lõppu otsustasime hüljata punkti 44, sest tundus, et ei jõua ning lisaks 52 legend “Labürint” kõlab sellise x ajalise faktoriga. Tegelikult selline põõsaste vahel keerutamise seal 52 punktis oli vahva. Rahulikult läbides on aega minna ja jälgida, aga tempo ja rahvamassiga võib päris segadusse ajada.

rajal

Numbritest ka natuke. 2h51m28s hiljem olime tagasi alguses. Võtsime rajal olnud 40 punktist 17st. Teenisime 54 punkti (140st) ning olime 51. meeskond 54 lõpetanust. Linnulennult läbisime 11,48 km, kellajärgi 15,64 km. Täpsemalt tulemusi saab vaadata siit. Teiste tulemusi vaadates tundub, et meie geniaalsemaks otsuseks sai teevalik 20-42, sest täpselt samu punkte võtnud ja meid muidu 1-3 minutiga edestanud võistkond Elus Teadus kaotas seal ca 9 minutiga ja nii me neist lõpuks tulemustes ees paikneme.

Kuigi me koguaeg liikusime ja isegi väga kuskil ei eksinud, siis tulemused näitavad, et teised on tugevad. Aga meile meeldis nii pühapäeva veeta ja aitäh korraldajatele, et nad ka lõunas pakuvad võimalust nii seigelda.

Rubriigid: Rogain. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s