Valgamaa orienteerumiskolmapäevak – Trepimägi

Vot see oli tore päevak. Vihm oli tänaseks lõpetanud, nõges veel ei ulatunud kõrvetama, sääski ka ei kohanud ning umbes pool tundi kaardiga tegutsemist ja kõik punktid leitud ning isegi kordagi ei olnud ma kadunud seal punktide vahel. Lisaks olid mul kaaslased, kes iga mu sõna uskusid ja aegajalt imestasid kuidas ma kõike küll tean ja oskan. Vahest on tore metsas tark ja osav olla.

Aga et ei tekiks tunnet, et ma osavaks olen saanud, siis vaikselt mainin, et liikusin rajal R4 (1km ja 5 punkti). Täna minu valikus oli kas lühike rada või üldse mitte midagi, sest minu kahe kaaslase vanused kokku annavad ühe koolimineja vanuse. Valisin lühikese raja ja jätkuvalt pakatan rahulolust, et ennast ikkagi kodust välja rajale ajasin.

2015 o-Trepimägi

Start oli meil konarlik, sest nii kui stardipiuks tehtud, siis üks vudas punkte otsima ja teine asus nii 90 kraadi paremale koera jälitama. Pärast hetkelist segadust olukord normaliseerus ja kõigi suund oli esimesse punkti. Kuigi kaardilugemise oskust omasin peamiselt mina, siis see ei takistanud neil koos kaardiga ringi joosta ja ainult loetud kordadel mulle ka näidata. Samas selline kiire vaade treenis ka mind kuni punktini kaarti ja maastikku mäletama. Korra kasutasime rajal isegi kompassi. Seadsin suuna ja näitasin, et hoia nool minnes siin punktide vahel. See päris hästi ei õnnestunud, sest esiteks nende jaoks nool liikus pidevalt, teiseks keerutati kompassi käes ja kolmandaks keerati kompassi ka nagu suunda pannes. Kokkuvõtlikult huvi on, aga kompassiga neid metsa veel ei laseks.

Samas põnev oli neid jälgida. Näiteks juhis mine otse mööda lagedat teeni. Tähendas, et nii kümme sammu astuti otse ja siis hakati tugevalt kalduma vasakule. Küsimusele, et kuhu lähed?, sain vastuse, et teele (paralleelselt lagedaga oli autotee sel hetkel). Eks isegi rohkem kui korra kaldutud valele, kuid sama liiki objektile nt küngaste puhul 😉

Kuigi teod, kalad, pardid ja lehmad röövisid päris palju tähelepanu, siis punktid kõik leiti ja minu jaoks üllatavalt kiiresti jõudsime ka lõppu. Sai isegi korra mõeldud, et oleks pidanud R3 võtma, aga eks tulevikus on aega seda teha küll. Tulevasi meeskonna kaaslaseid tuleb juba maast ja madalast ju koolitad, aga tegelikult oli mul tõeliselt muhe nendega metsas või pigem looduses olla.

Rubriigid: kompassiga metsas. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s