Heateo jooks

Metsakunn on sportlik ja tung sporti teha on Metsakunnil alati suur. Kui Tartu Jooksumaratoni nädalavahetus lähenes, siis kuigi pühapäeval on me ülesandeks ikka olla saate/tugi/ergutusmeeskond, siis väikene soov kuskil sügaval ihkas ka rajale ning nädalavahetuse programmi uurides leidsime ideaalse lahenduse – Heateo jooks. Distants 4,3 kilomeetrit ja keegi aega ei võta ning toimub laupäeval. Lisaks meeldis Metsakunnidele eesmärk toetada Lõuna-Eesti reumahaigete laste ravivesivõimlemist.

Kärt ja Kristi rõõsad pärast jooksuTegime oma annetuse, saime karu märgi ka ning asusime tagasihoidlikult starti. Kuna Metsakunnid tavaliselt ei jookse, siis jooksus me tugevad ei ole ning valisime stardikoha vastavalt sellele. Start ja massi tempo on selline, et ei tea kas joosta või käia. Otsustame, et jookseme stiilselt ning vaikselt siit ja sealt poolt liigume mööda. Tendroparki oleme sattunud seni ainult suusatades, nüüd avastasime, et ka jooksmiseks on seal mõnus rajapõhi. Märkamatult teeme ühe pöörde ja siis teise ja siis kolmanda ning möödume ühest inimesest, siis teisest ja siis kolmandast.

Natukene vist alahindasime oma seisu ning oleks võinud natukene eest poolt startida, aga siis poleks nii mõnus neid selgu korjata ning lisaks pidevatele inimeste ümber jooksmisele saime kindlasti ka pikema maa joosta. Aga ilm oli mõnus ja lubatud pange täied vett ootasid kuni koju jõudsime ja siis pääses taevas valla. Jooksutempo kasvas pidevalt ja näod omandasid üha rõõsamaid olekuid, aga positiivne oli, et kuni lõpuni saime muretult jutustada ehk ei pidanud surnuks hingeldada. Metsakunnid olid rahul, et ka meie saime suurest üritusest osa ning lisaks andsime ka pisikese panuse kogutud 7820 EUROsse.

Rubriigid: jooksmine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s