Ikka trennist

Õigem oleks vast öelda, et trennist mõtlemisest. Kuna spordipaus on olnud pikk, siis unistus spordist on kohe täitsa helesiniseks ja natukene ka roosavahuseks muutunud. Ja see unistus tikub mu pähe ikka tihti, lausa igal päeval mitu korda kui mitte öelda igal momendil kui on aega mõelda. Eks Kärdi ja teiste sportlikud teod muidugi soosivad seda veelgi, aga ma olen vapper ja veel kuu või poolteist ja vot siis ma spordin. Juhuuuu!!  Aga seda aega on nii raske oodata ja kibelus on nii suur, et nüüd ei jää muud üle kui genereerida plaane ja päevakavasid, mis mu plaanide teostusi peaks soodustama ja toetama.

Aga seniks tekkis tõsine plaan ka liigutada ning 4,5 aasta treenimatust enne natukene maha raputada. Trenn ei tohiks tekitada kõrget pulssi, suurt koormust, põrutusi ja hüplemist ning lisaks võiks ka mitte külma saada. Plaan oli rulluisutada natukene, aga lumi tuli. Ratas ootab soojemaid ilmasid, sest muidu kõigusoojal hakkab väga külm (olen küll teadlik ütlusest, et pole kehva ilma, vaid on kehv riietus ning olen proovinud ka positiivset mõtlemist, et oi kui soe, aga tee mis tahad ikka on külm). Lisaks võiks liigutamine kesta alguses 30min kuni 1h. Kas on soovitusi või ideid?

Nuputasin ka ja ainuke, mis hetkel pähe tuli ja kriteeriumitele võiks vastata on hommikuvõimlemine. Mulle on alati tundunud hommikuvõimlemine selline distsipliini ja tõeliselt tervislike inimeste pärusmaa, aga nüüd ma ka trügin sinna. Kuidas see välja näeb ja mida reaalselt tegema peaks ma veel ei tea. Targemad võiks nõu ja jõuga aidata. Aga otsus on vastu võetud ning järgmised 3 nädalat hakkan ma endale harjumust sisse harjutama ning varsti ma võimlen juba elu loomuliku osana hommikuti ning tervis tuleb. Mida muud ikka hommikuti teha 🙂

Lisaks lugesin, et trennikohtumiste kokkuleppimine pidi trenni jõudmise tõenäosust tõstma  (tuntud tõde, et tervisesportlase raskemad meetrid on diivanist välisukseni) ning ma tahaks kohe kindlasti oma liigutuste tegemise tõenäosuse lakke viia, seega kas keegi tahab minuga koos (mitte füüsiliselt, aga samas kui soovi hommikuti siia sattuda, siis miks mitte) võimelda? Et ikka oleks põnev ja huvitav, siis võtaks igaks nädalaks ka teema nt kõht, käed, pepu, selg, jalad. Muidugi ma ei tea kas selline lähenemine hommikuvõimlemise juurde sobib, aga MINU hommikuvõimlemise juurde sobib küll. Andke siis ruttu märku, sest juba vähem kui 6h pärast toimub mu võimlemise ajastu esimene võimlemine.

Eelmised metsas liikumised on näidanud, et tasakaal ei ole mu sõber. Aga ma tahaks graatsiliselt mööda puid jõgesid ületada. Veel vahvam oleks kui ma ei peaks keset oja või jõe ületust alati vette kukkuma või sujuvalt Kärti teisele poole saatma. Kuidas saada tasakaaluga sõbraks? Soovitused/kogemused on väga oodatud.

Rubriigid: Mõtisklused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Ikka trennist

 1. Kärt ütles:

  Ma võin vähemasti üritada Sinuga koos võimelda. 🙂 Ainult et hommikuti (arvestades niigi varast ärkamisaega tööpäevadel) ei ole ma suuteline võimlema. Usutavasti sobib see ka, kui ma õhtupoole vehin. 🙂

  • Kristi ütles:

   No teeme siis nii. Ma teen hommikuvõimlemist ja sa õhtuvõimlemist. Või sinu puhul siis hommikuvõimlemine mõnes muus ajavööndis.
   Teeme siis selle nädala lõpuni vaba valiku ning alates esmaspäevast valime ka teema. On sul erisoove teema suhtes? Muidugi pühapäeval saunas võime ka arutada 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s