2. SSSM – 4. nädal (22.-28.06)

Jaan möödas, paljudel ka öine xDream möödas. Kui me nati taastunud oleme, siis tuleb juttu nii NB100, xDeamist kui ka korrastame SSSM sissekanded. Seni olge te usinad ja pange oma sportlikud aktiivsuse tunnid taaskord kirja.

Peale neljanda nädala tulemusi teeme väikese vahekokkuvõtte. Positsioon peab ju selge olema enne viimase SSSM kuu algust 😉 !

1001 Kerttu

Total: 4h

Sportlikud saavutused:

 • reis norrasse, kokku 4 h mäetippu ja tagasi minemist…muidu käisime ka päevad läbi ringi, aga seda ei paneks sportlike saavustuste alla kirja

1011 Kärt

Total: 9h29m

Sportlikud saavutused:

 • seiklussport ehk öine XDream Väätsas – 09:29

Enda laiskusest tulenevalt võivad mu käesoleva nädala andmed olla puudulikud (kahjuks pole enam säilinud andmeid sellest, kas ma tol nädalal ka miskit muud tegin).

1021 Kristi

Total: 6h34m

Sportlikud saavutused:

 • ratast sai kohe mõnuga vändatud, sõit oli rahuliku pulsiga ning nii mõnigi viigipüks väntas must mööda – 6h34m

Boonus:

 • jaanipäeva murumängud ja teatevõistlus

11 Erko

Total: 3h

Sportlikud saavutused:

 • Võrkpall 3h.

Boonuseks Eesti valdade mängudel 7 koht.

21 Madis

Total: 10h50m

Sportlikud saavutused:

 • K: Ronimiskohtade avastamise teine etapp, “Unistuste retk Eestis”, Kesselaid. 2h kajakkidega Virtsust laiule, kohapeal päevane ja õhtune ronimissessioon suurepärasel dolomiitseinal. Ronimised mõlemad ikka 20 min.
 • N: Hommikune ronimimissessioon, 20 min. Pärastlõunal tagasiaerutamine Virtsu, 2h. Mina polnud varem kajakiga sõitnudki. Instruktaaž oli lühike: “siis on sul esimene kord!”
 • R: Kiirelt tööpäev õhtusse ja ümbersõit järgmisse ronimiskohta, Karulasse. Öösel Karula karniisi läbironimine kaheses seongus. Aega läks väga palju, aga ei hakka seda siia kirja panema, sest peamiselt kulus see veresoonte kinniistumise peale.
 • L: Karula sein, väga palju ronimist, mh karniis altjulgestusega. kokku 30 min. Õhtul veel karniisi läbimine neljases seongus, mis oli eelmisest korrast veelgi suurem verevarustuse piiramine.
 • P: Veel natuke ronimist Karulas, 20 min. Õhtul boonuseks 5h jalutuskäik Viimsi suunal. Ei kvalifitseeru spordina, aga läks päris parajaks matkaks ära, mõnel olid villid jalas. Ka matk läheb aktiivse liigutamise alla meie arvstused 🙂

31 Martin

Total: 14h31m

Sportlikud saavutused:

 • rulluisutamine 1:15.
 • seiklussport 13:16. Öine Xdream. Seekordne etapp ebaõnnestus, tõenäoliselt ebapiisava söömise või joomise tõttu. Esimesel rattaetapil (3,5 h) sai ilmselt piisavalt (180 g marmelaadi ja 0,9 liitrit vett), aga seejärel tuli 4-tunnine kurnav rabaetapp, mille ajaks sai seljakott vahetusalasse jäetud. See 4 tundi ilma söögi ja joogita liikumist kulutas ilmselt suurema osa glükogeenivarudest ära ja tekitas ka veepuuduse. Pärast seda tuli 1,5-tunnine rattaetapp, kus ma tarbisin 180 g geeli ja 0,6 liitrit vett ehk 2 korda rohkem kui tavaliselt sama aja jooksul, kuid see rattaetapp jäi liiga lühikeseks, et rabas kaotatut taastada. Seejärel tuli pikk 15-kilomeetrine rulluisuetapp, mille keskel oli veel jalgsietapp. Nendeks etappideks sai samuti seljakott maha jäetud ja see sai ilmselt saatuslikuks. Rulluisuetapi teises pooles hakkas pea ringi käima ja pulss läks kõrgeks, kuigi kiirus oli madal. Samuti tekkisid tasakaaluhäired, seega rohkem uisutada ei suutnud. Pärast ligi liitri mahla joomist kadus pea ringikäimine ära ja tasakaal hakkas ka vaikselt taastuma. Pärast vahetusalas puhkamist ja söömist-joomist sai juba üsna hästi rattaga sõita, seega ilmselt oleks saanud ka võistlust jätkata, kui kanuuetapi alguse kontrollaeg ei oleks ette jäänud. Seega oleks pidanud ikka seljakoti raba- ja rulluisuetapile kaasa võtma, kuna seljakott vähendab kiirust kuni 5% (täis kott kaalub umbes 5% kehakaalust), aga vee- ja süsivesikupuudusest taastumine võtab palju rohkem aega.

41 Margus

Total: 14h51m

Sportlikud saavutused:

 • Xdream: 13:16. Pikemalt tuleb eraldi juttu harrastajate blogis.
 • Orienteerumine: 1:35. Nii palju pole ma ammu metsas ringi ekselnud. Lõpuks jäi kuidagi veel üks punkt komposteerimata ka, mistõttu päädisin vabaklassis.

51 Lauri

Total:

61 Margit

Total: 15h46m

Sportlikud saavutused:

 • 13h 16min xdream
 • 1h jalutamine
 • 1h matkamine Tudus
 • 0.5h ujumine Tudu järves (brr… korduvalt külm oli )

71 Piret

Total: 1h45m

Sportlikud saavutused:

 • Orienteerumine: 1:45
Rubriigid: 2. SSSM. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

12 Responses to 2. SSSM – 4. nädal (22.-28.06)

 1. Madis ütles:

  Hull nädal oli:

  K: Ronimiskohtade avastamise teine etapp, “Unistuste retk Eestis”, Kesselaid. 2h kajakkidega Virtsust laiule, kohapeal päevane ja õhtune ronimissessioon suurepärasel dolomiitseinal. Ronimised mõlemad ikka 20 min.
  N: Hommikune ronimimissessioon, 20 min. Pärastlõunal tagasiaerutamine Virtsu, 2h.
  Mina polnud varem kajakiga sõitnudki. Instruktaaž oli lühike: “siis on sul esimene kord!”

  R: Kiirelt tööpäev õhtusse ja ümbersõit järgmisse ronimiskohta, Karulasse. Öösel Karula karniisi läbironimine kaheses seongus. Aega läks väga palju, aga ei hakka seda siia kirja panema, sest peamiselt kulus see veresoonte kinniistumise peale.
  L: Karula sein, väga palju ronimist, mh karniis altjulgestusega. kokku 30 min. Õhtul veel karniisi läbimine neljases seongus, mis oli eelmisest korrast veelgi suurem verevarustuse piiramine.
  P: Veel natuke ronimist Karulas, 20 min.
  Õhtul boonuseks 5h jalutuskäik Viimsi suunal. Ei kvalifitseeru spordina, aga läks päris parajaks matkaks ära, mõnel olid villid jalas.

  Kokku 4h kajakki ja 1h 50min puhast ronimist, ehk 5h 50 min.

  Pildid:
  Kesselaid: http://picasaweb.google.com/reinumag/Kesselaid2425062009#
  Karula: http://picasaweb.google.com/reinumag/Karula260628062009#

  Eelmisest nädalast Ontika: (Hoiatus, väga palju pilte, must materjal)
  http://ontika.jaankynnap.eu/

  Sellest hullemat nädalat vast teha ei õnnestu, kuigi juulis on üks rogain ka veel ootamas. Kui kuidagi trenni tegemiseks ka aega saaks..

 2. martin ütles:

  4. nädal:
  * rulluisutamine 1:15.
  * seiklussport 13:16. Öine Xdream. Seekordne etapp ebaõnnestus, tõenäoliselt ebapiisava söömise või joomise tõttu. Esimesel rattaetapil (3,5 h) sai ilmselt piisavalt (180 g marmelaadi ja 0,9 liitrit vett), aga seejärel tuli 4-tunnine kurnav rabaetapp, mille ajaks sai seljakott vahetusalasse jäetud. See 4 tundi ilma söögi ja joogita liikumist kulutas ilmselt suurema osa glükogeenivarudest ära ja tekitas ka veepuuduse. Pärast seda tuli 1,5-tunnine rattaetapp, kus ma tarbisin 180 g geeli ja 0,6 liitrit vett ehk 2 korda rohkem kui tavaliselt sama aja jooksul, kuid see rattaetapp jäi liiga lühikeseks, et rabas kaotatut taastada. Seejärel tuli pikk 15-kilomeetrine rulluisuetapp, mille keskel oli veel jalgsietapp. Nendeks etappideks sai samuti seljakott maha jäetud ja see sai ilmselt saatuslikuks. Rulluisuetapi teises pooles hakkas pea ringi käima ja pulss läks kõrgeks, kuigi kiirus oli madal. Samuti tekkisid tasakaaluhäired, seega rohkem uisutada ei suutnud. Pärast ligi liitri mahla joomist kadus pea ringikäimine ära ja tasakaal hakkas ka vaikselt taastuma. Pärast vahetusalas puhkamist ja söömist-joomist sai juba üsna hästi rattaga sõita, seega ilmselt oleks saanud ka võistlust jätkata, kui kanuuetapi alguse kontrollaeg ei oleks ette jäänud.

  Seega oleks pidanud ikka seljakoti raba- ja rulluisuetapile kaasa võtma, kuna seljakott vähendab kiirust kuni 5% (täis kott kaalub umbes 5% kehakaalust), aga vee- ja süsivesikupuudusest taastumine võtab palju rohkem aega.

 3. Erko ütles:

  Võrkpall 3h.

  Boonuseks Eesti valdade mängudel 7 koht.

 4. Margus ütles:

  * Xdream: 13:16. Pikemalt tuleb eraldi juttu harrastajate blogis.
  * Orienteerumine: 1:35. Nii palju pole ma ammu metsas ringi ekselnud. Lõpuks jäi kuidagi veel üks punkt komposteerimata ka, mistõttu päädisin vabaklassis.

 5. Piret ütles:

  * Orienteerumine: 1:45

  Selleks korraks kõik.

 6. Margus ütles:

  Viies nädal kah:
  * Orienteerumine: 1:08. Alguses tuli paar pisiviga sisse, mistõttu Arne pääses minust mööda. Edaspidi tuli aga palju pikki ja lihtsaid jooksuetappe ning ma jõudsin talle järele.
  * Jalgrattasõit: 2:25. Mööda maanteed türisalu pangale. Keskmine kiirus oli ca 24,5kmh, aga pulss oli hämmastavalt madal — keskmine kuskil 135 kandis, korraks nägin vist ka 150 ära, aga üldiselt näitas kell ikka väga madalaid numbreid.

  Boonus: tantsupeo vaatamine, shoppamine (joogipulber ja rattale uued gripid).

 7. Piret ütles:

  Viies nädal:

  * Orienteerumine: 1:24

  Boonus: shoppamine, tantsupidu, spordi peale mõtlemine.

 8. Erko ütles:

  viies nädal:

  jalgpall 2h
  jooks 30m + 1h35m
  ujumine 400m

  Boonus:
  Uued edevad jalgpalli papud (h)

 9. Madis ütles:

  Viies nädal:
  0h

  Elu tegi omad korrektuurid.

 10. martin ütles:

  5. nädal:
  orienteerumine 2:02. Reola päevak. Päeval tundus, et tuleb metsikult palav ilm (26 kraadi), võtsin 0,66 liitrit jooki rajale kaasa, aga vahetult enne starti hakkas paduvihma sadama ja esimest punkti otsides hakkas läbimärja särgiga üsna külm. Varsti jäi vihm järele, aga siis tulid sääsed välja. Üks sääseparv ajas mind kuni finišini taga. Rada oli väga lihtne, põhiliselt mööda teed jooksmine, sain 1. rajal 28. koha 30-st. Oleks jõudnud ka kiiremini joosta, aga sääsed käisid närvidele, pidin neid pidevalt kätega eemale peletama.

 11. martin ütles:

  Kuna ma lähen täna Dolomiitidesse matkareisile, siis ilmselt 6. ja 7. nädala kohta enne 20. juulit ei saa kirjutada. Reisil on plaanis 4 päeva mägedes matkata.

 12. Madis ütles:

  6. nädal:
  Läänerindel muutuseta, 0h.
  OK, ujumist ja matkamist sotsiaalses vormis on olnud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s