2. SSSM – 1. nädal (01.-07.06)

Sport mis sugune :)Nii ootamatult kui 2. SSSM algas, siis nii ootamatult ka esimene nädal möödus. Registreerunute hulgas võib näha juba vanasid kalasid Erko, Piret, Margus ja Martin, aga ka täitsa värsket verd Madis ja Lauri. Tere tulemast kõigile ja kindasti saab see olema põnev rebimine.

Kel veel 2. SSSMle registreerimata ning soov osaleda, siis antku aga käia. Meil registreerimine lukku ei lähe 🙂 !

Vihma oli küll eelmisel nädalal palju ja kohe usinaga ootan eelmise nädala raporteid sportliku aktiivuse kohta 🙂 . Kes eelmisel nädala vihma läbi aknaklaasi tunnetas, siis sel nädalal kõik see mees õue. Vot nii 😉

Meie selle nädala tulemusi kaunistab Madise pildikogust pärit pildid tema võistlusest. Me oleme uhked su üle!

Aga laseme siis sportlikult aktiivsuse tunnid lendu!

1001 Kerttu

Total: 8h30m

Sportlikud saavutused:

 • rullitamine 4h 30 min
 • väga aktiivne tants 4h

1011 Kärt

Total: 0h40m

Sportlikud saavutused:

 • jalgratas – 0:40

Minu eelmise nädala ainus sportlik saavutus oli üks kiiremat sorti jalgrattasõit esmaspäeval. Läbisin 16,5 km, ajaks 0:36:21, mõned minutid venitusi veel peale. Arvestades eelmise nädala heitlikke ilmaolusid, on selle 40 minuti näol tegemist isegi hea tulemusega. 🙂 Võrreldes sellele nädalale eelnevate nädalatega on see muidugi kehv näitaja.  Aga mis teha – sportimine vihmas ja külmas mulle väga mokka mööda ei ole. Loodame tuleval nädalal ikka paremat ilma ja paremaid tulemusi. 😉

1021 Kristi

Total: 0h

Lausa nii tubli olin, et ei suutnud ühtegi boonust ka kirja saada. Sadas ju pea terve nädal vihma ning paistab, et Libahunt on minus sügava jälje jätnud ja nüüd on lausa foobia märjaks olemise vastu, sest ausõna juba kolmapäeval pakkisin oma päevakuriided ja panin autosse, et neljapäeval metsas mässata, aga ei miskit.

Vähemalt on mul ülivõimas võimalus skoorida valdkonnas enam arenenud 😉 .

11 Erko

Total: 0h

Suur null.

21 Madis

Total: 1h30m

Sportlikud saavutused:

 • 20 min jooksu neljapeva hommikul Toompeale ja tagasi (vahepeal 9 min Eesti lipu sünnipeva).
 • 1h 10min mägimatkatehnika võistluste kaks trassi.

Siinkohal tekkis mul kahtlus, kas Metsakunnide karmid kohtunikud selle läbi ka lasevad, sest siin oli suhteliselt palju kaaslaste sihipärast füüsilist abi (köiest tõmbamine jms), aga kuna selle eesmärgiks oli peamiselt ohutuse tagamine ja vahepeal pidin ma ise kaaslast või lisaraskust vedama, siis äkki andestatakse.

Jaan Künnapi Alpiklubi II võistkond ilma SvennitaMadis, me täitsa mõistame, et tagasihoidlikkus on voorus, aga kui ikka Eesti meistriteks tullakse, siis seda peaks kõvasti, suurelt ja palju palju kordi kuulutama 😉 . Ühesõnaga kogu Metsakunnide väe ning usume, et ka kõikide SSSM osalejate poolt kuhjaga õnnesoove sulle ja sinu meeskonnale jalgsi- ja mägimatkatehnikas Eesti meistriks tulemise puhul.

31 Martin

Total: 1h46m

Sportlikud saavutused:

 • orienteerumine – 01:46

Viisjaagul toimus kõige ekstreemsem päevak, kus ma olen seni osalenud. Vihma sadas kogu aja ning kuna vihma oli juba mitu päeva järjest sadanud, siis oli veetase kraavides ja soodes väga kõrge. Üritasin ühest soost otse läbi minna, aga vesi oli seal ligi nabani. Suplesin seal umbes veerand tundi. Soo keskel olid kraavid, kus vesi paistis olevat üle pea. Oleks pidanud kaardi tasku panema ja kraavidest üle ujuma, aga ma ei olnud kindel, kas teisel pool kraavi jalad põhja ulatuvad. Seega läksin siiski tagasi ja ringiga ümber soo. Hiljem tuli veel ühest kraavist üle minna, kus jalad põhja ei ulatunud. Seal oli õnneks olemas puu, millest kinni hoida ja käte abil üle kraavi liikuda, samal ajal, kui jalad mudas rippusid (selle libeda puu peal kõndida ma ei riskinud). Tulemust kirja loomulikult ei saanud, kuna aeg kulus supluse peale ära ja 1. rajal sain kätte 14 punkti 20-st.

41 Margus

Total: 1h30m

Sportlikud saavutused:

 • Kendo: 1,5h

See nädal möödus väga (liigagi) töiselt. Boonusena sain ma oma selle semestri ainsa eksami tehtud.

51 Lauri

Total: 5h30m

Sportlikud saavutused:

 • jooks – 04:10
 • ujumine – 0:20
 • venitused – 01:00

Põhiliselt jooks, iga päev peale esmasp. mis on puhkepäev, sai kokku sujuvalt 250 min. see siis 4 h ja 10 min + 20 min ujumist. Kas venitamised lähevad ka arvesse? Jaa, ikka arvestame venitustele kuluvat aega ka. 🙂 Siis peaks 6 x 10 min ka juurde veel panema. Lõpptulemuseks oli räme nohu, mis n 24 mahu oluliselt alla tõmbas. 😦

61 Margit

Total: 4h

Sportlikud saavutused:

 • 4h rahvatants – korralik kestvustreening :)

71 Piret

Total: 0h

Nulliring. :(

Rubriigid: 2. SSSM. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

16 Responses to 2. SSSM – 1. nädal (01.-07.06)

 1. Margus ütles:

  See nädal möödus väga (liigagi) töiselt.
  * Kendo: 1,5h

  Boonusena sain ma oma selle semestri ainsa eksami tehtud.

 2. Piret ütles:

  Nulliring. 😦

 3. Madis ütles:

  Aega kokku 1h 30min, sellest 20min jooks, 1.10 ronimine.

  Olukord on selline, et aktiivset trenni sai vähe tehtud, aga tulemusi tuli see eest küllaga.

  Neljapäeval tegutsesin vastavalt Jaak Mae mõtteterale ja jooksin hommikul varakult vihmaga üles Toompeale ja tagasi koju – 20min. Vahepeal 9 min Eesti lipu sünnipäeva.

  Neljapäeva õhtul õnnestus vihmaga üks matkatehnika tehnilisem trenn ka teha, aga see ei kvalifitseeru. Lisaks tekkis külmetus.

  Laupäeval matkatehnika EMV, kaks trassi JKAK II koosseisus kokku 1h 10 min. Füüsiline aktiivsus suhteliselt kõikuv, madalast kuni väga kõrgeni.

  Ma ei ole nüüd kindel, kuidas seegi tegevus SSSMi tingimustesse sobib, sest paljudes lõikudes kasutatakse kaaslase otsest abi köiest tirimise näol 😛 Samas kohati tuli vastutasuks kaaslast või lisaraskust seljas vedada…

 4. Madis ütles:

  Mul kokku 1h 30min.

  Sellest 20 min jooksu neljapeva hommikul Toompeale ja tagasi (vahepeal 9 min Eesti lipu sünnipeva).

  1h 10min mägimatkatehnika võistluste kaks trassi.
  Siinkohal tekkis mul kahtlus, kas Metsakunnide karmid kohtunikud selle läbi ka lasevad, sest siin oli suhteliselt palju kaaslaste sihipärast füüsilist abi (köiest tõmbamine jms), aga kuna selle eesmärgiks oli peamiselt ohutuse tagamine ja vahepeal pidin ma ise kaaslast või lisaraskust vedama, siis äkki andestatakse.

  Eks otsustage ise:
  http://picasaweb.google.com/reinumag/EMV2009

 5. Erko ütles:

  Suur null

 6. martin ütles:

  1. nädal:
  orienteerumine 1:46. Viisjaagul toimus kõige ekstreemsem päevak, kus ma olen seni osalenud. Vihma sadas kogu aja ning kuna vihma oli juba mitu päeva järjest sadanud, siis oli veetase kraavides ja soodes väga kõrge. Üritasin ühest soost otse läbi minna, aga vesi oli seal ligi nabani. Suplesin seal umbes veerand tundi. Soo keskel olid kraavid, kus vesi paistis olevat üle pea. Oleks pidanud kaardi tasku panema ja kraavidest üle ujuma, aga ma ei olnud kindel, kas teisel pool kraavi jalad põhja ulatuvad. Seega läksin siiski tagasi ja ringiga ümber soo. Hiljem tuli veel ühest kraavist üle minna, kus jalad põhja ei ulatunud. Seal oli õnneks olemas puu, millest kinni hoida ja käte abil üle kraavi liikuda, samal ajal, kui jalad mudas rippusid (selle libeda puu peal kõndida ma ei riskinud). Tulemust kirja loomulikult ei saanud, kuna aeg kulus supluse peale ära ja 1. rajal sain kätte 14 punkti 20-st.

 7. Margit Turro ütles:

  1.-7.juuni
  4h rahvatants – korralik kestvustreening 🙂

 8. Lauri ütles:

  1-7 juuni trennid.

  Põhiliselt jooks, iga päev peale esmasp. mis on puhkepäeva, sai kokku sujuvalt 250 min. see siis 4 h ja 10 min + 20 min ujumist. Kas venitamised lähevad ka arvesse? siis peaks 6 x 10 min ka juurde veel panema. Lõpptulemuseks oli räme nohu, mis n 24 mahu oluliselt alla tõmbas 😦

  Lauri

 9. Margus ütles:

  Kuna uut artiklit pole, panen siia ka 2. nädala aktiivsuse kirja:

  * Seinaronimine: 2h
  * Kendo: 1,5h
  * Orienteerumine: 1:37 — algas päris talutavalt, leidsin punktid ilusti üles, muret tekitas vaid see, et Arne mulle kuklasse hingas. 8. punkti juures tegin vea ja keerasin vale metsaraja peale. See viga koos järgnenud närvilise ringisahmimisega läks maksma umbes 15 minutit ja korraliku kaotuse Arnele. 😦
  * Rattasõit: 4h (koos puhkepausidega). Käisime Suurupis, 53km; avg 16,8; max 47 (vastutuulega Tabasalu mäest alla).

  Boonusena pikk autosõit Pärnusse, toidumürgitus ja orienteerumise radade analüüs.

 10. Margus ütles:

  Ahjaa, 0,5h tõukerattasõitu oli ka. 🙂

 11. Piret ütles:

  2. nädala andmed:

  * Seinaronimine: 2h
  * Rattasõit: 4h

 12. Piret ütles:

  Ahjaa, 1:35 orienteerumist oli ka, N21B rajal Kloogal.

 13. martin ütles:

  2. nädal:
  * orienteerumine 1:55. Neljapäevak Kirikukülas. Sain 1. rajal kätte 17 punkti 20-st. Keerulise mikroreljeefi tõttu eksisin pidevalt ära.
  * rulluisutamine 1,5 h. Testisin Tartu-Aruküla kergliiklusteed. Seal saab umbes 4,5 km järjest sõita ning ohtlikke laskumisi ja suuremaid ristmikke ei ole. Hommikul enne uisutamist ilmakaarti uurides tundus, et vihm oli Tartust mööda läinud, aga siiski hakkas poole peal sadama. Sõitsin siiski ka vihmaga edasi, kuigi uisud ei tahtnud märjalt enam hästi veereda. Tagasi raja algusesse bussiootepaviljoni jõudsin paduvihmas.
  * vihma käes jalutamine 0:45. Panin paksu voodriga vesti selga, et külm ei hakkaks, ja üritasin paduvihma nautida. Kahjuks siiski vihm ei olnud enam piisavalt tugev.

 14. Madis ütles:

  Kõigepealt pean muidugi Metsakunnidele suurte kiiduavalduste eest aitäh ütlema.. Samas on tõsiasi, et matkatehnika võistlused just erilise osavõtuaktiivsusega silma ei paista..

  Eelmisest nädalast – aega kogunes sama palju kui eelmiselgi, aga läks natuke aktiivsemalt:
  T: Orienteerumine, Vääna-Jõesuu päevak, 6.7km rada. Käesoleva hooaja esimene orienteerumine minu jaoks.. sellele vastavalt veetsin metsas piisavalt aega, et SSSMi jaoks minuteid koguda. Läks 1h9min.
  K: Seinaronimine. Reaalselt seinal ronimisaega vast 20min. Jällegi pärast pikemat pausi seinal, läks umbes sama “hästi” kui orienteeruminegi.

 15. Lauri ütles:

  Niisiis olen lõpuks tagasi inimasustuses ja on ka 2 sekundit aega et võistlustulemused ülesse panna.
  nagu arvata oli ja ka tulemused näitasid oli n 24 täielik kaka. 2 trenni jäi lihtsalt vahele kuna ei suutnud 3 sammugi järjest teha, ilma et puls 150 peale poleks karanud. Käisime lõuna eestis loodust nautimas ja nutt oli kurgus, et ei saanud sealsed künkaid vallutada.
  8-14 n jäi tulemuseks tänu harku järve jooksule 132 min jooksu, 20 min ujumist ja 20 min venitusi. kuna järgitegemine ei tulnud kõne alla siis eelmine nädal n 25 võtsin täie mõnuga

 16. Lauri ütles:

  15-21 tuli ennast korralikult kätte võtta kuna oli teada, et jaanipäev teeb nagunii asjaga 1-0, seega sai kohe nädala alguses end kokku võtta ja rõõmustatud et laupäev firma suvepäevad e. xtream algajatele. Kuni laupäevani 132 min jooksu + 10 min venitusi ja siis.
  laup hommik kõrvemaale, kus 10,30 rataste selga ja uhama 12,15 läksime kajakki peale. Kuna seltskonnas oli ka naisterahvaid kelle jaoks rattategevus ja sport pole põhitegevus, siis sai neid kõrvemaa mägedest ülesse lükatud, et seltskond edasi saaks. 13,00 saime hiidkanuud 8- 10 matsi peal) vette. Mina ja kolleg Lauri moodustasime aga kiirreageerimisrühma kajakilaurid ja saime endle selle peene aparaadi,. Tulemuseks oli 1,30 tavalist sõitu mille järel tüür pooleks läks ja veel tund aega ilmatüürita sõitu. Mis on vägagi ropendama ajav tegevus, kui Soodla veehoidla peal on korralik vastutuul. Siis väike eine 1,15 veel rattasõitu (tagasi sai igaüks oma tempos minna juhhuu) ja õhtul toonuse hoidmiseks 10 min jooksu. tulemuseks see päev siis 105+150+75+10=340 min (palun kontrollida kas mate õige 🙂 ) lisaks veel 30 min jooksu pühap, tänu supersigailusale ilmale
  n 25 kogusaaks 512 minutit 132+10+340+30 (??)
  juhhu nagu sõber Erx ütleb.
  Aint et jaanipäev tuleb ….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s