1.SSSM – 7.nädal (02.03.-08.03.)

Mainiti, et kuue nädala kokkuvõtte fail võiks kohe alguses olla. Niisiis kellele meeldib numbreid vaadata ja analüüsida, siis siin on detailsem ülevaade.

Mõnus on elada! Päike käib kõrgelt, maad katab lumevaip, vaikselt väike ojakene vuliseb ning õhus on vahest tunda juba kevade hõngu. Selline ilm on tublisti abiks tervisesportlaste raskemate meetrite läbimisel ehk kohe meelitab teid diivanilt õue. Paneme siis kirja oma seitsmenda nädala saavutused. Samuti oleme veel ekstra tublid kaheksandal nädalal, sest

 • liikuda on vahva,
 • 1. SSSM lõpp juba käega katsutav (ehk on veel võimalus kohta parandada 😉 ),
 • esimene võistlus juba paistab,
 • ranna hooaeg ei ole enam ka kaugel 😀 ,
 • liikumine maandab stressi ja väsimust,
 • tegutsemine annab palju positiivseid emotsioone.

Millega me eelmistel nädalatel siis hakkama saime? Koos kogusime üle 307 sportlikult aktiivse tunni ehk liikusime 12 päeva 19 tundi ja 20 minutit. Meie kõige aktiivsem nädal oli kolmas nädal 2d22h52m, kuid kahjuks on näha ka aktiivsuse langemist (kuuendal nädalal liigutasime 1d10h4m). Meie kõige populaarsem ala on suusatamine 2d18h54m ning talle järgneb kohe kõnd 2d18h (kõnni alla lugesin nii jalutamise, lumes sumpamise kui ka matkamise). Samuti meeldis meie osavõtjatel mäel aega veeta 1d17h45m nii suuskadel kui laual ning lausa 1d10h võis kohata kedagi tantsimas 🙂 .

Kes juhib? Meie esikolmik pärast kuut nädalat Üldkategoorias on järgmine:

 • Martin 2d1h4m
 • Margit (parim naine) – 1d22h50
 • Margus 1d22h30m.

Aplaus neile! Metsakunnidest juhib hetkel Kristi Kärdi ees napilt ühe tunniga. Tegelikult on nappe seise veel nt Erko edestab Kristit 2 minutiga, seega põhjust on küll ja veel nüüd vaikselt alustada kestvat lõpuspurti 😉 .

Vaatame natukene personaalsemalt ka.

Kerttu teine nädal 8h oli parim. Alates neljandast nädalast on Kerttu aruandluses esinenud vaikus. Meile teada olevat on vahest liigutatud, samuti on haige oldud jne jne, aga tegelikult kimbutab väikene laiskususs. Kerttu, see nädal on sul võimalus näidata milleks sa tegelikult võimeline oled. Tulgu üks võimas nädal, eks 🙂

Kärt säras meil kohe esimesel nädala uskumatu 18h20m ning hetkel üldjärjestuses omab 1d10h9m 6. kohta. Kärt on meil alaliselt väga sihikindel olnud – kas suusatab või mäesuusatab. Arenguruumi on treeningute stabiilsuse saavutamisel veel tublisti. Kärt, aja nüüd oma võitleja hing välja ning püüa Kristi ja Erko kinni!

Kristi lainetab treeningute stabiilsuselt sarnaselt Kärdile ehk siin on koht, kus ehk koos parandada annab. Parim nädal kolmas, kuid kahjuks esineb Kristil ka nädalat ilma sportliku aktiivsuseta. Vaieldamatu lemmik on suusatamine 20h38m. Võta nüüd viimast veel lumest ning vaikselt turguta ratas talveunest üles.

Erko oma 1d11h11m omab 4. kohta. Registreerimisel mainis, et eesmärgiks oleks üle 3h nädalas. Erko alustas vaikselt (esimene nädal 1h30m), aga tema hoog aina kasvab ja kasvab ning põrutab suurelt üle plaanide. Parim nädal oli neljas 9h23m. Lemmik alaks võrkpall, aga selle kõrval suusatamine tõstab julgelt pead. Ehk nüüdseks on juba treening km ületanud võistluskilomeetreid 🙂 ? Erko kui päike põhjas lume sulatab, siis otsi jooksupapud, ratas või rullid kapi põhjast välja ning jätka stabiilset head tööd edasi.

Mirko alustas ilusa stabiilse seeriaga, aga siis katkesid tema sissekanded. Hetkel omab 13h25m kaheksandat kohta. Mirko, mis juhtus? Kõik ei ole veel läbi. Sa ei pruudi nüüd kolme 0 nädalaga 1. SSSM võitjat tulla, aga sul on ainukordne võimalus teenida parima comebacki tiitel.

Martin on meie liider. Tema eesmärgiks oli ca 5h nädalas. Kohe esimesest nädalast ületas ta selle suure varuga, aga neljandal nädalal tuli 25 sportlikult aktiivset tundi, wow. Martin, me siiani sõnatud 🙂 . Viimasel paaril nädalal on treeningu tulemused natukene alla eesmärgi, aga samas aladest on näha, et käib pidev ja mitmekesine enese valmistus suveks. Martin, sihi ikka oma nädala eesmärki, et siis suvel Margus pildituks joosta 😉 .

Margus on suutnud oma 1d22h30m sisse mahutada kõige rohkem erinevaid alasid. Lausa üksteist: lauatennis, suusatamine, jooksmine, orienteerumine, kõndimine, ronimine, kendo, lumelaud, auto lükkamine, kelgutamine, velotrenasööritamine. Parimaks nädalaks oli kolmas 18h20m. Kendoga tegeleb ta enim 9h15m, aga sõidab ka lumelauaga, suusatab ning kõnnib (xDreami A-raja inimesel valus aktiivsuseks lugeda, aga näe ikka tegeleb 😉 ). Margus, teine koht on hetkel 30 minuti kaugusel ning au ja kuulsust toov esikoht alla 3h kaugusel. Lõpuspurti paluks nüüd!!

Arne hoiab 1d32m 7. kohta. Arne sarnasel Kärdile on keskendunud peamiselt ühele alale – kõndimisele 19h17m. Parim oli teine nädal 6h53m, kuid kahjuks ka siin on näha viimastel nädalatel sportliku aktiivsuse langust alla oma esitatud eesmärgi (eesmärk: min 4h). Samas paistab, et intensiivsus on tõusnud, sest kõnd, mida tegelikult kirjeldati lumes sumpamisena, on viimasel nädalal asendunud jooksmisega ning samuti on teada, et kogutakse usinalt teoreetilisi teadmisi xDreami koolitustel. Arne, eesmärk xDreamiks finišeerida enne Metsakunne 😀 (teadmiseks teistele, et Metsakunnid mässavad B-rajal ning Arne A-rajal, seega kui samal distantsil toimuks see vabalt, siis sel korral oleks natukene ka pingutamist).

Margit on meie edukam naine. Samuti on igal nädalal deklareeritud suhteliselt stabiilselt sportlikult aktiivseid tunde. Margit on meil tantsu inimene. Ta tantsis lausa 1d6h30m nii rahvatanstu kui peotantsu (tegelikult me oleme suht kindlad, et ka aeroobika oli suht tantsulik). Margit, sa oled väga tubli olnud, kuid samas on ka sul viimastel nädalatel ennast natukene parandada ja püüda täita oma 8h eesmärki.

Pireti eesmärgiks oli liigutada ennast sportlikult aktiivselt nädalas rohkem kui 0h. See on tal ka õnnestunud (kui välja jätta vigastuste ja haiguste küüsis veedetud aja). Tema lemmikus on kõndimine 4h30, aga ka orienteerumine, ronimine, kelgutamine ja mäesuuskamine on tal võrdselt esindatud. Kummalisel kombel oli parimaks nädalaks kolmas nädalas, kus just värskelt lamas vigastuse käes. Ju Lapimaa võlus liikvele. Nüüd ootame, et ka Eestimaa loodus su veel enam liikvele kutsuks 🙂 .

Tegelikult oleme suhteliselt tublid olnud nii liikumistega kui ka korralikult sissekannete tegemisel. Kes soovib näha detailsemat tabelit arvudest kuue nädala kohta, see võib vaadata seda linki. Nüüd veel natuke enam kui kolm nädalat minna. Kas saame 20 päeva liigutamist kamba peale kokku lõpuks?

 

1001 Kerttu

Total:

1011 Kärt

Total: 0h

Sehr schlecht!

1021 Kristi

Total: 9h5m

Sportlikud saavutused:

 • suusatamine – 5h5m
 • võrkpall – 4h

Üle 7 aasta astusin ma taas võrkpalli platsime. Osalesin ööturniiril (finaal lõppes 1:30 am). Nende 4h jooksin toimus kolm mängu, soojaks tegemist, tõksimist ja palli silitamist. Huvitav oli ning järgmisel hommikul oli veel huvitavam otsida kerest kohti, mis meenutasid, et liigutasin.

Sel nädalavahetusel toimus minul suusaime. Laupäeva keskpäeval liuglesin mööda Tamsalu radasid. Päike paistis ja kuum oli (keskmine 166). Laupäeva õhtul kui silma autos lahti tegin avastasin ennast Tehvandilt. Enam ei olnud pääasu ja taas suusariided selga ja rajale. Ja nüüd tulid esimesed imed. Tehvandi tõusudel pulss vahemikus 172-176 (oleneb tõusust). Meenutan, et nt aasta tagasi oli minu keskmine suusapulss 186 ning neid tõuse ma siis veel sõita korralikult ei suutnud. Pärast tõusu laskumise lõpus pulss vahemikus 112-117 (see on teine ime). Pärast trenni lõppu näitas keskmine 154. Vot see oli kolmas ime. Alla 160 pole kunagi olnud.

Pühapäeva naistepäeva keskpäev. Mõõdame kilomeetreid mööda Tehvandit ja maratoni raja algust. Päike kütab mu musta riietuse soojaks ning rahulikult ärritudes laveerin mööda tõuse laskuvatest vene turistidest mööda ning ajan Erkoga juttu. 1h30 minutit hiljem minu keskmine pulss 151. Nii võib tekkida tunne, et must võib veel asja ka saada 😀 .

11 Erko

Total: 8h25m

Sportlikud saavutused:

 • Võrkpall – 1h45m
 • Suuskamine  – 30km 2h50m (3 korra summa)
 • Lõuna laager (suusk) – 37km 3h50m (3 korra summa)

Boonus:

 • Esimene suuskamise “Lõuna laager”
 • Ema külastamine naistepäeval

21 Mirko

Total: 42h

Sportlikud saavutused:

 • 6. nädala lõpul sai mindud suusapuhkusele Austriasse (Schladming). Numbriliselt tuli kokku ligi 75 tõusu/languse kilomeetrit, milleks kulus üks tubli töönädal (40 h / ilma lõunapausideta), et 300 km mägedest alla sõita ja 200 km, et liftidega ülesse ukerdada
 • 2h räätsakas mägedes/lumes sumpamist

Boonusena:

 • mitu-mitu korda/tundi saunas taastumist
 • tunnike kohaliku veekeskuse külastamist

31 Martin

Total: 1h6m

Sportlikud saavutused:

 • orienteerumine 1:06 – Tallinna Sprindi päevak Järvel (hooaja esimene päevak). Päevak toimus edasi-tagasi formaadis, seega raja sai läbida kaks korda, teisel korral tuli punktid võtta vastupidises järjekorras. Jooksin esimesel korral 36 minutiga ja teisel korral 30 minutiga, aga ka teisel korral jäid mõned orienteerumisvead sisse. Sain 20. koha 21 osalejast, kes selle raja korrektselt läbisid.

Boonused:

 • Saun 8x ja lumehang 8x (ühe õhtu jooksul).

41 Margus

Total: 13h

Sportlikud saavutused:

 • Ronimine: 1,5h
 • Kendo: 11,5h (teisipäevane trenn ja Riga Kendo Open). Eesti sai meeskondlikus arvestuses teise koha.

Boonus:

 • n h autosõitu Läti ja Eesti vahel
 • 2x Lido külastamine

51 Arne

Total: 2h45m

Sportlikud saavutused:

 • Jooks (sörk) – 2×11km, koguaeg 2:45.

61 Margit

Total: 7h30m

Sportlikud saavutused:

 • aeroobika 2h
 • rahvatants 4h
 • peaotants 1.5h

Boonus:

 • 2x jala kõndimine ühistranspordi asemel
 • 12h igasuguste mängude mängimine

71 Piret

Total: 2h30m

Sportlikud saavutused:

 • Ronimine: 1,5h
 • Aeroobika (ringtreening): 1h

Boonus:

 • Alustasin aeroobikas käimist. Ehk jätkub see ka järgmistel nädalatel.
Rubriigid: 1. SSSM. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

16 Responses to 1.SSSM – 7.nädal (02.03.-08.03.)

 1. Erko ütles:

  Sport:

  Võrkpall 1h45m
  Suuskamine 30km 2h50m (3 korra summa)
  Lõuna laager 37km 3h50m (3 korra summa)(Kristi parandab, km ja ajaga rahul ei ole)

  Boonus:
  Esimene suuskamise “Lõuna laager”.
  Ema külastamine naistepäeval.

 2. Arne ütles:

  Jooks (sörk) – 2x11km, koguaeg 2:45.

  Kas võib olla et inimesel on päka all lihased, mis lähevad piimhapet täis?

 3. metsakunnid ütles:

  Arne. Teadjamad inimesed räägivad, et ikka on seal lihased ja iga lihas võib piimhapet täis minna, aga ilmselt on seal rohkem kõõluste teema kui valutab. Metsakunnid ise midagi sellist pole kohanud, kui meie päkad valutavad, siis peamiselt villidest või pikast käimisest ja vees leotamisest on nad nati hellaks muutunud.

 4. Margus ütles:

  * Ronimine: 1,5h
  * Kendo: 11,5h (teisipäevane trenn ja Riga Kendo Open). Eesti sai meeskondlikus arvestuses teise koha.

  Boonus:
  * n h autosõitu Läti ja Eesti vahel
  * 2x Lido külastamine

 5. Piret ütles:

  * Ronimine: 1,5h
  * Aeroobika (ringtreening): 1h

  Boonus:
  * Alustasin aeroobikas käimist. Ehk jätkub see ka järgmistel nädalatel.

 6. Margit Turro ütles:

  aeroobika 2h
  rahvatants 4h
  peaotants 1.5h

  Boonus
  2x jala kõndimine ühistranspordi asemel
  12h igasuguste mängude mängimine

 7. mirko ütles:

  olen oma kuu aega olnud kadunud SSSM’ile, kuna puhkuse eelne aeg olnud töiselt tormakas.
  Samas see ei tähenda, et spordi päris unustanud olen.
  Võtan siis takkajärgi kokku oma tegemised; kui nüüd mälu ei peta, siis
  4. nädal:
  3.5h võrkpalli
  1.5h cha-cha harjutamist
  jooksuhooaja taasavamine – 3h ja oma 25 km

  5. nädal:
  2h võrkpalli
  1.5h quick stepi samme

  6. nädal
  3.5h võrkpalli

  7. nädal
  6. nädala lõpul sai mindud suusapuhkusele Austriasse (Schladming).
  Numbriliselt tuli kokku ligi 75 tõusu/languse kilomeetrit,
  milleks kulus üks tubli töönädal (40 h / ilma lõunapausideta), et 300 km mägedest alla sõita ja 200 km, et liftidega ülesse ukerdada

  boonusena:
  mitu-mitu korda/tundi saunas taastumist
  tunnike kohaliku veekeskuse külastamist
  2h räätsakas mägedes/lumes sumpamist

 8. metsakunnid ütles:

  Tere tulemast tagasi Mirko! Tublisti oled liigutanud ning paistab, et me peame oma sõnu sööma kui mainisime, et SSSM võitjaks sa ei pruugi enam saada 🙂 .
  Kõik SSSM osavõtjad. Mirko on nii võimsalt tagasitulnud, et pärast 7. nädalat on tema liider 2 päeva 22 tunni ja 25 minutiga.

 9. mirko ütles:

  Minu jaoks ei ole võistluse võitmine üldsegi eesmärgiks, vaid antud juhul osavõtt vahvast üritusest ja enda liigutamine tagavad piisavalt palju positiivseid emotsioone. Nii et aususe mõttes võiks suusapuhkuse liikumisetunnid kindlasti arvestada mingise koefiga, kuna jalgade kõlgutamine, istumine ja passimine liftides ei ole eriti aktiivne tegevus. Kiireimatel otsadel moodustus mäest laskumine 20% koguajast (siis kui vähem rahvast oli radadel ehk nightskiing ja sai ‘kiiruslikku vastupidavust-stabiilsust’ treenida), muidu jäi see sinna 50% kanti.

 10. metsakunnid ütles:

  Täiesti aus värk on suusapuhkuse arvestamine ilma koefitsiendita. Kui sa oleks võtnud suusad/laua ja läinud mäele ning istunud mäe otsas lihtsalt tunnikese ja siis alla sõitnud, siis meie silmis oleks sa ikka sportlikult aktiivne olnud, sest sportlikult mitte aktiivne inimene poleks viitsinud ennast nn diivanilt püsti ajada ning veel vähem oleks viitsinud ennast kuhugile mäele vedada.
  Nii Kärdi kui ka Kristi mäetunnid sisaldasin tõstukisõite ning väikeseid puhkehetki mäe all ka üleval 😉

 11. kerttu ütles:

  Nii, ma nüüd ärkasin talveunest :)…igatahes, olen olnud laisk füüsilise poole pealt, trenni tegemist ei mäletagi enam. Saaksin panna kirja vaid kõndimist, aga ma ei ütleks, et see mu üldisele füüsilisele koormusele midagi oleks juurde andnud :). Ajugümnastika läheb arvesse? 😀
  Nonii, aga nüüd on jälle see suurepärane võimalus ennast parandada. Juba homme üritan teha väikese füüsilise pingutuse ja kui 2 nädalat eestist eemal viibin, on kindlasti võimalik treeningtunde koguda..käed juba sügelevad… ja tagasi tulles puhun oma treeningkaardilt tolmu ning igal nädalal vähemalt 3 korda üritan füüsilises mõttes kehale kasulik olla.

  seniks päikest 😉

 12. Arne ütles:

  Seekord siis jooks 11+8km, koguaeg 2:11

  Paistab, et selle “jooks laupäeval ja pühapäeval” trenniformaadiga on piir käes. Sääremarjad olid pühapäevahommikul veel nii valusad, et kogu jooks oli ainult üks suur kannatamine. Pulss ka üles ei läinud – jalad lihtsalt ei jõudnud koormust anda. Variant oleks nädala keskel ka üks jooks teha. Ja lumi võiks minema minna, siis saaks pühapäeva näiteks rattaga sisustada.

 13. Margus ütles:

  8. nädal oli jälle rahulik.
  * Ronimine: 1,5h
  * Kendo: 1,5h

  Boonus:
  * Lauamängud, mitu tundi

 14. Piret ütles:

  Selle nädala sport:
  * Ronimine: 1,5h
  * Aeroobika: 1h
  * Ringtreening: 1h

 15. martin ütles:

  8.nädal:
  * Öine orienteerumispäevak 1:00.50. Tallinna Kompassi öine päevak Hiiu-Jannseni parkides. Tegemist oli sundvalikorienteerumisega, 16 punktist tuli võtta 15. Kahjuks ma ei märganud alguses kahte kaardi servas olnud punkti ja kuna võtmata võis jätta ainult ühe, siis pidin 2,5 km (15 min) rohkem jooksma, kui vaja oleks olnud, et need punktid kätte saada. Seetõttu sain 41. koha 43-st. Muidu oli rada väga lihtne, punktid oli tähistatud puu ümber tõmmatud helkurribaga, mis oli igas suunas kaugele näha. Üle poole ajast oli igavat mööda tänavaid jooksmist.
  * Orienteerumistreening Ihastes 2:00.
  * Jooksuintervallid 2:35.33. Distants 23,5 km (sh 21,5 km jooksu ja 2 km kõndi), keskmine kiirus 9,1 km/h, keskmine pulss 163. Läbisin 2,35 km jooksuraja järjest 10 korda, vaheldumisi kiiresti ja aeglaselt. 2,35 km lõikude ajad: 13.05/17.55/13.40/18.00/12.30/18.20/12.50/19.00/12.55/17.18. Seega kiiretel lõikudel keskmine kiirus 10,8 km/h (pulss ~180) ja aeglastel 7,8 km/h (pulss ~150). Plaanis oli kiired lõigud joosta 12 minutiga, aga natuke jäi puudu. Aeglastel lõikudel alguses kõndisin ~5 minutit (et pulss alla läheks ja saaks süüa ja juua) ja seejärel sörkisin 12-14 minutit. Rajal sõin 131 g süsivesikuid (marmelaadist, mis on odav alternatiiv energiageelile) ja jõin liitri värskat.
  * Kõndimine 1:30 (enne ja pärast muid treeninguid).

 16. mirko ütles:

  Sel nädalal sai siis tehtud teisipäevane traditsiooniline 1.5 tunnine tantsutrenn (sai meelde tuletatud cha-cha, rumba, quick stepi ja aeglase valsi kombinatsionid) ja neljapäeval võrkpalli tsipa üle tunni, kuni läks põnevaks ehk suutsin oma esimese tõsisema põlvevigastuse välja meelitada [EMO pani ametlikuks diagnoosiks põlve (pindluumise sääreluumise) kollateraalsideme distorsioon ja distensioon]. Maakeeli siis põlve külgsideme venitus. Nädala teise poole olen siis sisestanud spordi poolest ühel jalal hüpete ja alakeha hooglemisega sirgetel kätel seistes. Boonusena veel laupäevane lauamänguõhtu. Järgmine nädal tuleb spordivaene või siiski; kui suudan motivatsiooni leida, siis külastan jõusaali, sest ülakeha ja üks jalg funktsioneerivad kenasti.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s