1. SSSM – 1. nädal (19.01.-25.01.)

Meie sporditundide kogumise maratoni esimene nädal on läbi ning on aeg esimesed vahe kokkuvõtted teha. Hetkel kõik kolm Metsakunni on võistluses. Linnukene oksal on ka rääkinud, et kõik kolm Metsakunni kogusid ka mõne sportlikult aktiivse tunni. Tublid!

Erko, Mirko, Martin, Margus, Arne, Margit ja Piret – tere tulemast meie sportlikule üritusele!

Lisaks veel kuulujutud, et on mõned isikud, kes plaanivad osavõtta, aga pole suutnud ennast registreerida. Olge vaprad ja pange ennast ikka kirja (muidu kahju neist juba telefoni üles märgitud tundidest 😉 ). Mainiks siin kohal, et mis iganes ajahetkel kellelgi tekib soov meie vahvast üritusest osa võtta, siis registreerimine on alati avatud.

1001 Kerttu

Total: 1h

Sportlikud saavutused:

 • ujumine 1h

Boonused:

 • jala tööle ja koju

1011 Kärt

Total: 18h12m

 • murdmaasuusatamine (uisustiilis) – 3h12m
 • mäesuusatamine – umbes 15h

Möödunud nädalal oli mul puhkus, mille sisustasin väikese reisiga Soome Tahko suusakuurortisse. Reis algas pühapäeval (18.01.) ning lõppes neljapäeval (22.01.).   Esmaspäeval, mu esimesel mäe päeval, õppisin alles vaikselt mäesuuskadega sõitma ning seega viibisin suhtelist palju aega külili ja selili. Samuti tulin mäest alla päris väikese hooga niimoodi, et jalad ega põlved ära ei väsinud ja muidu oli ka rõõmus olla. Seetõttu olin ma esmaspäeval veel eriti tubli ning käisin hommikul enne mäe peale siirdumist ning õhtul peale mäelt tulekut ka murdmaad sõitmas. Kummalgi korral olid trennid üpris lühikesed (37m ja 42m) ning mõlemal korral sai sõidetud umbes 8 km.  Olgu minu poolt samuti esimest ja viimast korda öeldud, et sõidan ainult uisustiilis.

Teisipäeval ja kolmapäeval arenesin mäe peal tohutult. 🙂 Ja siis sain ka aru, et ega see mäesuusatamine päris niisama lihtne ei olegi. Pikalt laskumistest paraja kiirusega alla tulles saavad põlved ja reielihased päris jõhkra koormuse. Pikkade laskumiste lõpus tahtsin juba kiiremini alla saada, et jalgu lõdvestada. Niimoodi mul õhtuteks juba jalad surisesid ja muidu oli ka täitsa väss olla.  Teisipäeval ega kolmapäeval ei leidnud ma peale mäe peal ukerdamist endal enam tahtmist ega ka eriti jõudu murdmaad sõitma minna.

Samas ma arvan, et kolmel järjestikusel päeval umbes 5 tundi iga päev mäel olla on ka päris tubli. 🙂 Mõnus oli  mäesuuskadel mägedest alla kihutada! 🙂 Tegelikult ei pidanud ma mäesuuskadel veedetud aega otseselt sporditundide alla kuuluvaks, vaid väikeseks boonuseks. Kristi aga arvas, et need on sporditunnid küll ja niimoodi ongi mul nüüd kokku hiiglama suur arv sporditunde.

Muideks ostsin omale Soomest ka uued suusad (päris uisusuusad). Võrreldes eelmiste combisuuskadega on mu uued suusad hoopis teisest klassist. Laupäeval sai uusi suuski Mammaste radadel katsetamas käidud. Mammastes polnud ma muideks ka kunagi varem sõitnud ning ega seal miskit erilist ei olnudki. Oleks ikka Tehvandi radasid eelitanud, aga sinna minusuguseid sõitma ei lastud, sest igasugu ässad olid see nädalalõpp kõik Tehvandi rajad ära hõivanud. 🙂 Igatahes olid Mammaste rajad kiired ja suht libedad, uus suusk ise ka ülikiire. Niimoodi olingi ma üpris õnnetu seal Mammastes, sest tundus, et mul puudub uute suuskade üle igasugune suusavalitsemine. Ukerdasin siis tasakesti 37m – 7,5 km. Pühapäeval käisin kohalikel Saverna radadel, kus lund oli liigagi palju ning jalgu pidi üsna kõrgele tõstma. Seal sõitsin 1h16m.. kilomeetreid kokku.. no ehk nii 10-11 km.

1021 Kristi

Total: 8h2m40s

 • suusatamine – 5h32m
 • jalutamine – 30m
 • orienteerumine – 2h40s

Nädal oli mulle uskumatult aktiivne (selles ka suur panus mu tööandjal, kes mind keset Haanja lumiseid välju komandeeris). E õhtul sai kohe hetke vaimustusega Haanja radadele peale lennatud. Esimesed tõusud panid mu südame tõesti proovile, aga vaimustus Haanja radadest ja suusaparadiisist ei laskunud mind häirida kuni pärast trenni nägin keskmist pulsi 182na. T hommikul alustasin rahulikulmalt, aga ei aidanud ka see. Peale esimest ringi oli ikka väga sant olla: jalad olid rasked kui pakud, kätetööks oli lihtsalt olla ning vaikselt hakkas hommikusöök kurku kerkima, aga otsus oli sõita ja nii ma jätkasin. Surin nati veel ja siis muutus sõit nauditavaks. Üritasin nati tehnikat õppida, üritasin laskumisi võtta mõistusega, üritasin uusi radasid avastada ning lõpuks hakkasin täitsa mõnu tundma asjast (keskmine 177). K tormasime Piretiga 2h rogaini tegema. Väga vahva oli sumbata mööda lumiseid välju, tuistata mööda metsa. Tulemuselt taas viimased, aga vähemalt eelmise aastaga võrreldes oli areng tohutu (keskmine 160). N kiire suusaring oli just see mida vajasin, jalad olid küll nati väsinud, aga tahe sõita oli vähemalt korralik (keskmine 166). L sai sõidetud Otepääl Tartu Maratoni ühistreeningul. Algus oli mõnus. Oli nagu isegi natukene jõudu sõita, aga siis avastasin, et Haanja rajad on mind ära hellitanud ning päevane külmetamine oli sundinud mind liiga paksult riidesse toppima (väga palav rajal). Nii palju koperdamist, komistamist, totakaid vigu pole ammu olnud. Samas sai taas teada, et tehnikast jääb väga vajaka (päeval olin end suusasündmusele kaasa elamisel kringliks külmetanud ning pulsivöö peale panemine tundus ületamatu lisa külmana, seega ilma vööta rajal).

Nii boonuspunktide arvestuses.

L ja P elasin meie tõelistele suusaässadele kaasa kogus ulatuses ehk sumpasin raja ääres edasi tagasi, hüppasin koha peal, et sooja saada, lehvitasin lippu, plaksutasin käsi ning tegin häält ka. Lisaks hunnik tunde kui üritasin sooja sisse väristada.

R tegin tubli 3h tõsist poodlemist, mis kujutas endast ühest poest teise tormamist ja üksikul korral ja mõne riide eseme selga proovimist. Kerge see ei olnud ja enam ei taha 🙂

11 Erko

Total: 1h30m

Sportlikud saavutused:

 • 1,5h võrkpalli

Boonused:

 • 400km autosõitu, 2xsaun( loopisin hoogsalt vett kerisele)

21 Mirko

Total: 5h30m +x minutit (ujumine ja hüppenöör)

Sportlikud saavutused:

 • E 1.5h võrkpalli + hüppenööriga oma 3-400 hüpet
 • R 500m ujumist (minu kohta ülipalju)
 • L 3h müttamist rabas ja lumes, 11km,
 • P äsja sai tuldud 1h suusatrennist, 14 km, esimest ja viimast korda märgin ära, et olen vabasõitja

Boonused:

 • R natukene sauna ja vedelemist mullitavates vetes
 • L kaks korda (kord vasak ja siis parem) sai põlvist saati ära testitud ka veetemperatuur
 • igapäevased tööle minekud ja kojutulekud, u 18m ots (mainin need samuti esimest ja viimast korda ära, iga nädal läheks igavaks niimoodi

31 Martin

Total: 6h30m

Sportlikud saavutused:

 • Suusatamine: 2,5h – suusatasin esimest korda elus, seega tempo väga aeglane, laskumistel (ja vahel ka tõusudel) pidevalt kukkusin, läbisin natuke üle 3 km
 • Orienteerumine: 1,8h. Tulemus:  Cybernetica orienteerumisvõistluse 2. koht!
 • Jooksmine: 1,8h – läbisin 16 km
 • Kõndimine: 0,4h. S.o soojendus/jahutus enne/pärast jooksmist

Boonused:

 • 7 x saun, 4 x jääauk, 1 x lumehang
 • 2 õhtut lauamänge

41 Margus

Total: 6h30m

Sportlikud saavutused:

 • Lauatennis: 1,5h
 • Suusk: 1h
 • Sörkjooks: 1h
 • Orienteerumine: 2h. Tulemus: Cybernetica orienteerumisvõistluse võitja!
 • “Päris” jalutamine: 1h

Boonused:

 • 2x saun, 2x jääauk
 • 4h lauamänge
 • 3h shoppamist (praktiliselt jalutamine)

51 Arne

Total: 6h30m

Sportlikud saavutused:

 • suusk – 1:20
 • lumes sumpamine – 5:10

61 Margit

Total: 5h

Sportlikud saavutused:

 • Tantsimine: 5h

Boonused:

 • 2 x jala tööle (trolliga sõitmise asemel)
 • 8h lauamänge nädalavahetusel

71 Piret

Total: 2h30m

Sportlikud saavutused:

 • mäesuusatamine – 0:30
 • orienteerumine – 2:00 (uhke viimane koht)

Boonused:

 • shoppamine – pikalt
Rubriigid: 1. SSSM. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

13 Responses to 1. SSSM – 1. nädal (19.01.-25.01.)

 1. Erko ütles:

  Sportlikud saavutused:
  1,5h võrkpalli
  Boonused:
  400km autosõitu, 2xsaun( loopisin hoogsalt vett kerisele)

 2. Margus ütles:

  Sportlikud saavutused:
  * Lauatennis: 1,5h
  * Suusk: 1h
  * Sörkjooks: 1h
  * Orienteerumine: 2h. Tulemus: Cybernetica orienteerumisvõistluse võitja!

  Boonused:
  * 2x saun, 2x jääauk
  * 4h lauamänge
  * 3h shoppamist (praktiliselt jalutamine)
  * 1h “päris” jalutamist

 3. metsakunnid ütles:

  Margus, meil läheb käimine, jalutamine ka sportlikult aktiivsete tundide alla.Nt Kristi meil metsas ei jookse, aga jalutab ehk käib käimas. Võin selle “päris” käimise boonuse alt tundide alla tõsta või on see kuidagi teistmoodi käimine?

 4. Margus ütles:

  A-raja liikmena on jalutamise spordiks kuulutamine minu jaoks küll alandav, aga võrdse kohtlemise printsiibi alusel tuleks vist spordi alla tõsta jah. 🙂

 5. mirko ütles:

  sportlikud saavutused:
  * E 1.5h võrkpalli + hüppenööriga oma 3-400 hüpet
  * R 500m ujumist (minu kohta ülipalju)
  * L 3h müttamist rabas ja lumes, 11km,
  * P äsja sai tuldud 1h suusatrennist, 14 km, esimest ja viimast korda märgin ära, et olen vabasõitja
  * igapäevased tööle minekud ja kojutulekud, u 18m ots (mainin need samuti esimest ja viimast korda ära, iga nädal läheks igavaks niimoodi)

  Boonused:
  * R natukene sauna ja vedelemist mullitavates vetes
  * L kaks korda (kord vasak ja siis parem) sai põlvist saati ära testitud ka veetemperatuur

 6. metsakunnid ütles:

  Mirko, ehk valgustad ka meid kaua sa seda 500m ujusid? Meil ikkagi tundide võistlus 🙂 . Mina (Kristi) isiklikult saaksin vist ujumisajaks panna 500m korral lausa igaviku, sest pole just inimene, kes ujudes edasi liiguks 😉 .

 7. Arne ütles:

  suusk – 1:20
  lumes sumpamine – 5:10

 8. martin ütles:

  KOKKU 6h30min:
  suusatamine 2,5 h – suusatasin esimest korda elus, seega tempo väga aeglane, laskumistel (ja vahel ka tõusudel) pidevalt kukkusin, läbisin natuke üle 3 km;
  orienteerumine 1,8 h – Cybernetica orienteerumisvõistluse 2. koht;
  jooksmine 1,8 h – läbisin 16 km;
  kõndimine 0,4 h – soojendus/jahutus enne/pärast jooksmist;

  Boonused:
  saun ja jääauk (saunalaval 7x, jääaugus 4x, lumehanges 1x);
  lauamängud 2 õhtut.

 9. Margit Turro ütles:

  tantsimine 5h

  Boonused
  Tööle 2x jala (trolliga sõitmise asemel)
  lauamängud nädalavahetusel 8h

 10. Arne ütles:

  lumes sumpamine (ühtejärge) – 6:53

 11. Erko ütles:

  N2:
  Võrkpall 3,5h
  Suusatamine 25min
  Ujumine 250m
  Boonused:
  Saun 2x

 12. martin ütles:

  2. nädal:
  orienteerumine 6:53 – Winter Xdream;
  boonused:
  saun 6x, jääauk 2x

 13. Piret ütles:

  1. nädala tulemused.

  * Mäesuusatamine: 0,5h
  * Orienteerumine: 2h (uhke viimane koht)

  Boonus:
  * Shoppamine: pikalt

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s