TA OK rogain 2008 – Laanemetsa (11.10.2008)

TA OK 8-tunnise rogaini puhul võib öelda, et Metsakunnid on täpsus ise. Tavaliselt selline ütlus kriibiks meie puhul valusalt kõrva, aga mitte sel korral. Täpselt 6:00 oli Kerttu autoga Kristi maja ees, täpselt 6:30 peatuti Kärdi maja ees, täpselt õigetes kohtades pöörasime, et ikka jõuda sinna peaaegu Läti piiri juurde Laanemetsa ning täpselt 15 minutit varem plaanitust parkisime oma auto parklasse ning täpselt 8:30 olime valmis seisma kaardi saamise järjekorras. Valmis tähendab, et riietatud, kott pakitud, söödud, joodud, patsid punutud. Mida veel võiks hing laupäeva hommikul 8:30 tahta?

Kaart käes ja suundusime autosse plaani pidama. Peaaegu ideaali lähedaselt omasime eelinfot ehk ala Võru-Valga maanteest üleval pool on detailsemalt kirjeldatud ning all pool mitte nii väga. Kui üldjuhul kaarti vaadates meie marsruut vaikselt kuidagi iseenesest joonistub sinna peale, siis sel korral erinevates planeerimise etappides lendas Metsakunnide suust tihti lause, et lähme siit ja võtame selle punkti ja siis lähme…hmmm..ööö…ma ei tea. Kaart oli keeruline ja valikutega, sest ülal oli nagu punkte tihedamalt, aga suhteliselt odavad ning all olid kallimad punktid, aga mõistliku viisi neid võtta kohe nagu silma ei paistnud ning vahemaad olid pikad. Jooksu suutelised me ei ole ning pigem nikerdame vaikselt kuskil, siis nii valmiski meie marsruut:

24-52-33-54-37-47-48-56-39(4h)-59-58-57(6,5h)-49-46(lisa)-29(lisa).

Ehk plaan oli minna alla kallimaid punkte püüdma, loogiline otsus ju 😀 . SI-pulga hoidjaks ehk punktivõtjaks sai Kärt, sest tema kell ja kumm SI pulgal sobisid ideaalselt kokku (nii lohutasid end Kerttu ja Kristi), aga tegelikult oli Kärt enda jaoks trenni avastanud ja lihtsalt oli meist füüsiliselt üle.

Metsakunnid sisenesid stardialasse täpselt 9:30, kui anti stardipauk. Asusime koos teiste võistkondadega jooksusammul vaikselt esimese punkti poole teele. Pool teed juba möödas kui Metsaunne tabas selguse hetk, ega see sprint ei ole ning mindi üle oma tavapärasele liikumisviisile, s.o kõnnile. Varsti möödusid meist kõik need, kellest me mööda jooksime, ning mõned veel, aga ka see on normaalne. Meie eesmärgiks oli liikuda peamiselt mööda teid, sihte, oja ääri või muude objektide järgi, aga vahest andsime ka kiusatusele järgi ja läksime mööda metsanotsude rada (punkti 52), kuid vähemalt sel korral olime asjalikumad ja jälgisime ka suunda. Seal 52 punkti juures sai selgeks ka tõsiasi, et õhetavad Kärt ja Kerttu on taas ennast liiga soojalt riidesse pannud, ju Kärdi varjatud lumeinimese sündroom on nakkav. Metsakunne metsas kohates olge ettevaatlikud, et te endale meie nakkust külge ei korjaks 😉 .

Stardist möödunud 27m, kogutud juba 7 punkti ning stardiarutus möödas jätkasime me rahulikult peamiselt omakeskis plaani täitmist. Mööda teed edasi, siis paremale ning kolm punkti korjatud ning siis veel natukene ilusti mööda teed keelualadest mööda ning juba terendas 54 punkt seal all, kuid teisel pool oja. Oleks me juba märjad olnud, siis oleksime teistele eeskuju näidates läbi  oja tuisanud, aga meie täiesti kuivad jalad keeldusid seda tegemast ning nii sai Kärt elegantselt mõisaproualikult harjutada tasakaalu, samal ajal Kerttu ja Kristi ergutasid ja sobitasid teistega tutvust. Leidsime ka oja äärest mehe, kes jalanõusid jalast võttes pakkust üleveo teenust. Me blondid tüdrukud siiani veel ei mõista, kas jutt käis SI-pulga veost võis siis meie veost 😀 .

Oma aastase metsas viibimise kogemusega oleme me näinud igasuguseid sihte. Sihid, mis meenutavad Tallinn-Tartu maanteed, aga ilma kurvideta, sihid, mis on lummavad ilusad metsateed, sihid, mille pind on kaheldava vormiga, sihid, millel on komme kaduda, ning sihid, mille nägemiseks pead omama meeletult ettekujutusvõimet. Sel korral teel 48 punkti oli meil võimalus kohata sihti, mis sisaldas 700 meetri jooksul viimase nelja sihi omadusi. Alguses oli vist siht, siis muutus see siht selliseks lõputu soo või mülka taoliseks alaks. Metsakunnid ringi ei lähe ning tagasi ka mitte, aga mida enam edasi seda enam ja enam sügavamale mutta me vajusime. Kui aus olla, siis muda on tore ning vahest on vahva seal mässata, kuid see muda päris selline ei olnud. Mitte ei kutsunud sinna sisse vajuma ka ilusad värvilised õlilaigud ning nii me seal ukerdasime mööda puid, mööda kände, mööda oksi, mööda mättaid, mööda kõike, mis meid mudast eemale hoidis. Oleks ma seal linnuke oksal olnud, siis seda akrobaatika ilu oleks silmal kohe lust järgida olnud 🙂 . Ning lõpuks muutus see siht imeliseks metsateeks. Järgnev maastik oli väga ilus. Soo või paksem võsa vahetus erivärviliste samblaste nõlvadega, hõredama metsadega, küngaste, orgudega ning vahest kükitava Kristiga, kes marjadest veel viimast üritas võtta.

39 punkt, aega kulunud 3h55m ehk oma 4h piiri alistasime 5m. Peaks mainima, et ka see on päris täpne töö 🙂 . Edasi hakkas lendama kaikad meie kodaratesse. Kerttut hakkasid tabama müstilised reielihase krambid või midagi taolist (tulenevalt puudulikest meditsiinialastest teadmistest ei suuda me eriti midagi diagnoosida 🙂 ). Kristi põlvega juhtus miskit 59 punktist laskudes. Mõlemad liikusid edasi naeratus näol, kuid silmist paistis ka miskit peale naeratuse. 58 punkt seal ninal ei tahtnud üldse, et me teda leiaksime. Kristi suuna hoidmise tase sel hetkel mitte ei olnud enam see, mis ta võiks olla, kuid uuesti endid positsioneerisime ja punkti siiski üles leidsime. Laskumistel võis kohata ühte lombakat Metsakunni, ühte selg ees laskuvat Metsakunni ja ühte abistavat Metsakunni. Normaalne see enam ei olnud isegi meie jaoks 😉 .

Kui nüüd hiljem järgi mõelda, siis Metsakunnide kõige hämmastavamaks oskuseks metsas ongi säilitada rõõmus entusiastlik olek kuni lõpuni. Nii me sel komberdasime samas metsaalune kajas meie naerust ja kilgetest. Juttu jätkub ning samuti ideid. Järgmisel kordadel hakkame keelt metsas õppima. Kärt saadab enne võistlust sõnavara ja näidis dialoogid ning siis ootab meid nii 6 kuni 13 tundi harjutamist. Keele võiks selgeks nii saada ju küll 😉 . Hetkel veel lahtine, kas iga võistlus uus keel või mitte. Meie geniaalsetena paistvate mõtete keskel avastasime taas ennast uue vesise mudavälja äärest. Enam ei kandnud selline lendlev ja aeglane stiil vilja ning Metsakunnid lihtsalt sumpasid sealt läbi. Vähemalt meile tundus, et suutsime 5h32m ka ühe kaasmeeskonna meele rõõmsamaks muuta seal soos.

Veel viimased punktid võtta, Kärdi sportlik vorm lausa kiirgas meile silma. Rahulikult liikus ta Kerttu-Kristi tempos ja kui punkti asukoht oli visuaalselt kindlaks tehtud ning täpne suund olemas, siis ta spurtis. Kõik Metsakunnid nägid punkti, aga lõpus lähenes Kärt ka punktidele tuisates üksi selliselt, et Kristi ja Kerttu olid punkti vahetus läheduses ning omavahel oli olemas silmside. Sel ajal said Kristi ja Kerttu rahulikult kaardilt edasist marsruuti uurida, kuid tegelikult sai nii säästetud Kristit ja Kerttut liigsest valust laskumistel. Kärt tundis neile mõlemale kaasa (meenutades ennekõike oma kogemusi MM-il), samas tuiskas rõõmustades ringi, sest tema keha toimis ideaalselt (ehk veel üks koht, kus tuleb tõdeda trenn on vajalik 😛 ). Kui tavaliselt mets Metsakunne hoiab ning kui me läheneme, siis meile ka teed tehakse, et me ennast ei vigastaks, siis sel korral oli meie pesamuna nii kiire, et isegi mets ei jõudnud reageerida ja nii kogemata suure augu Kärdi pükstesse käristas. Metsakunnid olid natukene nukrad ning samuti nukrutses mets ning isegi vanajumal ise poetas mõne pisara Kärdi lõhkiste pükste pärast 😉 .

6h20m rajal ning nüüd suundume lisapunkte võtma. Vahetame oma 2 punktise punkti veel 38 vastu. 7h25m viimane lisapunkt ka võetud ning enam ei olnud midagi muud teha kui finišisse jõuda. Suund otse üle lageda ala tee poole. Ju vajalikuks viimaseks ergutuseks meie natukene väsinud kehadele olid need kõrvetavad nõgesed seal lagendikul, aga ka sellest katsumisest saime mõne ai saatel üle ning teele me jõudsime. Suuremalt jaolt Metsakunnid kõndisid, siis päris lõpus tundsime tungi joosta ja veel mõnest meeskonnast kas või füüsiliselt mööduda 😀 . Kui Kristil ja Kärdil tuli jooksusamm veel päris kergelt välja ning aina lähenevad seljad kruvisid tempot, siis Kerttu jäi Metsakunnide arusaamadele truuks ja keeldus Kristi ja Kärdiga teisi kilavate silmad taga ajada. Kuna Metsakunnid liiguvad koos, siis 7h45m hiljem jõudsime nii normaalsetena kui võimalik finišisse. Saime oma tulemustelehe ja suundusime seina äärde pikalt pikalt venitama. Pärast seda kõike Kristi jalad käisid igatahes väga imelikult ning Kärt itsitas Kristi kõndimisviisi vaadates samamoodi, kui Kristi Kärdi kõndimisviisi vaadates MM-il. Küll on elul ikka imelised pöörded 😉 .

Kokku saime 60 punkti (140-st, muideks ka võitnud tiim suutis kokku saada vaid 128 punkti), mis võrreldes teiste võistkondadega ning punktide asukohtadega tundus olevat päris hea tulemus. Üldarvestuses olime 183. kohal (321-st lõpetanud võistkonnast) ning naisvõistkondade klassis 22. kohal (52-st). Samuti olime 100%-liselt täitnud oma plaani, tegelikult natukene enamgi. Lõpupoole arenes meil ka plaan võtta üks 2-punktilise väärtusega punkt lisaks, kuid ei hakanud kontrollaega silmas pidades riskima, kuigi tõenäoliselt oleks me selle siiski jõudnud ära võtta kui kõik oleks ideaalselt läinud. Aga Metsakunnid on endaga ikka maru rahul nüüd. Sellel aastal ongi meil jäänud vaid üks võitlus – Libahundi jälg, peale mida saame pikemale talvepuhkusele siirduda (võistlustest, mitte trennist!!).

Rubriigid: Rogain. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 Responses to TA OK rogain 2008 – Laanemetsa (11.10.2008)

  1. metsakunnid ütles:

    Kärt, sinu soovid täitugu! Pilte ka natukene juurde.

  2. kärt ütles:

    Küll sellel Kerttul on ikka nilbe müts peas… Ma kohe ei suuda olla 😀

  3. kristi ütles:

    Mütsidest rääkides, siis mina nägin oma mütsi viimast korda Laanemetsas. Enne Libahunti keerasin oma elamise pahupidi, aga mütsi ikka ei leidnud. Ma tean küll, et mu müts juba nii staažikas ja armas, aga mina ja mu müts mitte ei suuda lahus olla 😀 . Kas kellelgi on infot minu mütsi hetke asukohast?

  4. This is a great website, could you be involved in doing an interview regarding just how you developed it? If so e-mail me!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s